Španielka De Vilottová havarovala pri testoch, jej zdravotný stav vážny

03.07.2012 Celý región

Londýn 3. júla (TASR) - Testovacia pilotka stajne F1 Marussia Maria De Villotová utrpela vážne zranenie pri havárii počas testov monopostu vo východnom Anglicku. Vozidlo na letisku v Duxforde dokončilo okruh a nečakane zrýchlilo, pričom pri menšej rýchlosti vrazilo do kamióna, ktorý monoposty preváža. Na miesto nehody okamžite privolali záchranné zložky.

Tridsaťdvaročná Španielka je dcérou bývalého pilota F1 Emilia de Villotu. Nehoda sa stala na začiatku dvojdňových testovacích jázd monopostov F1. Podľa vedenia stajne Marussia de Villotaovú previezli okamžite do nemocnice, ale podrobné informácie o jej aktuálnom stave zatiaľ neposkytli. "Mariu previezli do nemocnice. V momente, keď bude podrobne zmonitorovaný jej zdravotný stav, tak vydáme vyhlásenie," uvádza sa v stanovisku tímu Marussia.

Tím Marussia začal pôsobiť v motoristickom športe v roku 2010 pod názvom Virgin Racing a financoval ho obchodník Richard Branson. Ruská spoločnosť Marussia prevzala kontrolu nad stajňou koncom sezóny 2011. V roku 2012 zmenili názov a angažovali pilota Charlesa Pica, ktorý mal štartovať spolu s Timom Glockom. V doterajšom priebehu sezóny však ešte tento tím nezískal ani bod.

De Villotová, ktorá túto sezónu odštartovala ako testovacia pilotka, je od 90-tych rokov minulého storočia prvou športovou pretekárkou na plný úväzok v "efjednotke". Pred pôsobením v stajni Marussia testovala monoposty v tíme Renault a súťažné skúsenosti má aj zo španielskej F3 a pretekov Daytona 24-hodín.

Informovala agentúra Reuters.
 

Vyberte región