Futbal: Giggs kapitánom britského výberu v Londýne

08.07.2012 Celý región

Londýn 8. júla (TASR) - Waleský futbalista Ryan Giggs bude kapitánom spoločného britského výberu na OH v Londýne. V nedeľu to oznámil tréner Stuart Pearce.

Tridsaťosemročný krídelník Manchestru United je jedným z trojice hráčov s vekovou výnimkou v rámci 18-členného kádra. Pre Giggsa bude olympiáda vôbec prvým medzinárodným turnajom v jeho dlhoročnej kariére. Premiéru v britskom drese, navyše s kapitánskou páskou na ruke, zažije 20. júla v prípravnom zápase s Brazíliou v Middlesbrough. Jeho kapitánstvo potvrdila na svojom oficiálnom webe aj Anglická futbalová asociácia (FA).

Slávny veterán počas doterajšej kariéry získal v Premier League 12 titulov, päť ligových pohárov a v drese "červených diablov" sa dvakrát tešil tiež z prvenstva v Lige majstrov. Giggs má najviac titulov spomedzi všetkých hráčov v histórii anglického futbalu, no keďže sa jeho Walesu nepodarilo preniknúť na niektorý zo záverečných turnajov MS či ME, účasť na veľkom turnaji mu v zbierke stále chýbala.

Veľká Británia sa v základnej A-skupine olympijského turnaja stretne s Uruguajom, Spojenými arabskými emirátmi a Senegalom.

Informovala agentúra Reuters.
 

Vyberte región