Gašparovič: Ak sa nahrávka potvrdí, parlament nemá morálne právo pokračovať

10.11.2005 Celý región

Poprad 10. novembra (TASR) - Spôsobom, akým získal Pavol Rusko (ANO) údajný dôkaz o kupovaní poslancov, nesvedčí podľa prezidenta SR Ivana Gašparoviča \"celko...
Poprad 10. novembra (TASR) - Spôsobom, akým získal Pavol Rusko (ANO) údajný dôkaz o kupovaní poslancov, nesvedčí podľa prezidenta SR Ivana Gašparoviča \"celkom o spôsoboch, ktoré by mali zodpovedať princípom demokracie, najmä u politika\".

V súvislosti so zverejnením tajnej nahrávky poslankyne Henzelyovej prezident počas dnešnej návštevy Popradu konštatoval, že sa mu k tomu vyjadruje ťažko. Podľa neho nie je to jednoduché jednak s ohľadom na spôsob získania nahrávky. Uviedol: \"Bolo by ešte smutnejšie, ak by sa potvrdilo, že je to pravda, tak si myslím, že náš parlament už ďalej ani nemá morálne právo pokračovať vo svojej práci. \"
Prezident dodal, že v súčasnosti je to v rukách poslancov a on v tomto prípade nemôže konať, pokiaľ nedôjde k situácii, že poslanci zmenia zákon a skrátia volebné obdobie. \"Alebo sa môže stať, že abdikuje vláda, alebo že sa zneschopní vláda, ale to sa netýka prezidenta. Prezident nastúpi až v tej ďalšej etape, \" uviedol Gašparovič.
Dnes si však myslí, že je to na morálnom a politickom hodnotení predsedov parlamentných politických strán a jednotlivých klubov.
 

Vyberte región