Preprava nadrozmerného nákladu, rýchle objasnenie lúpežného prepadnutia, krádež,

11.11.2005 Celý región

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove oznamuje, že dnes od 12:00 h bude zo Sniny prepravovaný nadrozmerný náklad. Trasa ďalej povedie cez Humenné,...
Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove oznamuje, že dnes od 12:00 h bude zo Sniny prepravovaný nadrozmerný náklad. Trasa ďalej povedie cez Humenné, Strážske, Vranov nad Topľou, Prešov, tunel Branisko, Levoču, Poprad, Važec a ďalej na Žilinu až do Bratislavy. Počas prejazdu cez tunel Branisko, predpokladaný čas okolo 18:00 h, bude tento uzavretý. Nadrozmerný náklad bude doprevádzať jedno policajné vozidlo a ďalšie dve doprovodné vozidlá. Predpokladaný čas opustenia Prešovského kraja je o 20:30 h.

ZMENA:
nadrozmerný náklad, ktorý sa mal začať prepravovať dnes od 12:00 h, odišiel zo Sniny, kde začína preprava, o dve hodiny neskôr, teda o 14:00 h. Nastala aj ďalšia zmena, s nákladom sa nepôjde cez tunel Branisko, ale cez horský prechod. U pozorňujeme vodičov, aby pri strete s prepravovaným nákladom venovali zvýšenu pozornosť, pretože náklad je široký až 6m.

Rýchle objasnenie lúpežného prepadnutia prešovskými policajtmi:
Prešovskí policajti včera v priebehu niekoľkých hodín objasnili lúpežné prepadnutie 15 ročného Prešovčana. Prípad oznámil o 15:35 h na linku 158 sám poškodený, ktorý uviedol, že bol na Májovom námestí v Prešove lúpežne prepadnutý. Vykonaným policajným šetrením sa zistilo, že traja doposiaľ neznámi páchatelia vo veku okolo 20 rokov na uvedenom mieste zastavili oznamovateľa, ktorému jeden z nich pod hrozbou násilia vytrhol z ruky mobilný telefón. Páchatelia potom odišli smerom k obchodnému stredisku Opál na sídlisku Sekčov. K zraneniu poškodeného nedošlo a bola mu spôsobená škoda 2 200. - Sk.
Do 21:00 h zadržali policajti troch podozrivých páchateľov vo veku 19, 18 a 17 rokov, všetci Prešovčania. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin Lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva a podozrivých umiestnil do cely policajného zaistenia.

Krádež dreva:
Kežmarskí policajti vyšetrujú krádež drevnej hmoty, ktorú včera oznámil na polícii v Kežmarku 41 ročný muž Danišoviec, okr. Spišská Nová Ves. Policajti vyšetrovaním zistili že zatiaľ neznámy páchateľ v dobe od augusta 2005 do včerajšieho dňa ukradol z dvoch parciel v katastri obce Vlkovce, okr. Kežmarok 139,89 m³ drevnej hmoty. Štátnym lesom SR tým spôsobil škodu vo výške 230 000. - Sk.

Výskyt podozrivej bankovky:
Vranovský policajný vyšetrovateľ začal včera trestné stíhanie vo veci pre trestný čin Falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov. Skutku sa dopustil doposiaľ neznámi páchateľ tým, že vyhotovil 3 ks bankoviek nominálnej hodnoty 20 GBP. Bankovky predložili v jednej z bánk vo Vranov nad Topľou 5.10.2005 a 18.10.2005 26 ročný muž a 24 ročná žena, obaja z obce Duplín, okr. Stropkov. Vzhľadom k tomu, že zamestnanci banky mali podozrenie, že bankovky vykazujú znaky falzifikátu, zaslali ich na expertízne skúmanie do skúšobne platidiel NBS v Bratislave, ktorá následne prípad oznámila na polícii.

Návrh na podanie obžaloby:
Humenský policajný vyšetrovateľ návrhom na podanie obžaloby ukončil prípad trestného činu Úverového podvodu, ktorého sa dopustila 50 ročná žena zo Stakčína, okr. Snina. Žena sa v auguste 2004 pokúsila vylákať od jednej zo stavebných sporiteľní v Snine stavebný úver v sume 280 000. - Sk. Do zoznamu dokladov účelového použitia zahrnula doklady o nákupe stavebného materiálu na celkovú sumu 258 241. - Sk. Preverením stavebnej sporiteľne však bolo zistené, že tieto doklady sú falošné, teda neboli splnené podmienky na poskytnutie úveru. Väčšia časť zo žiadaných peňazí jej bola vyplatená už v máji 2004 a zvyšok jej mal byť vyplatený po predložení a akceptovaní dokladov účelového použitia.
 

Vyberte región