Násilník vo väzbe, falošná bankovka, chytení vlámači

22.11.2005 Celý región

Za napadnutie a vyhrážky družke putoval do väzby:\r\nNa návrh bardejovského policajného vyšetrovateľa bol včera uznesením sudcu Okresného súdu v Bardejove vzat...
Za napadnutie a vyhrážky družke putoval do väzby:
Na návrh bardejovského policajného vyšetrovateľa bol včera uznesením sudcu Okresného súdu v Bardejove vzatý do väzby obvinený 37 ročný Bardejovčan, v minulosti 2 krát súdne trestaný. Muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi, ktorého sa dopustil 18.11.2005. V rodinnom dome v mieste bydliska fyzicky napadol a vyhrážal sa zabitím svojej družke. Poškodená neutrpela žiadne zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Humenčan, ktorý kradol, skončil vo väzbe:
Na návrh humenského policajného vyšetrovateľa bol včera uznesením sudcu Okresného súdu v Humennom vzatý do väzby obvinený 37 ročný Humenčan, ktorý je stíhaný pre trestný čin krádeže. Obvinený muž 25.5.2005 na Námestí Slobody v Humennom strhol 27 ročnej žene z Vyšného Hrušova, okr. Humenné, z pravého ramena kabelku čiernej farby. V nej mala občiansky preukaz, mobilný telefón a finančnú hotovosť, čím jej spôsobil škodu 1 000, - Sk.

Výskyt podozrivej bankovky:
Humenský policajný vyšetrovateľ začal včera trestné stíhanie vo veci pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov. Prípad oznámila včera na linku 158, pracovníčka jednej z bánk v Humennom, ktorá zadržala bankovku nominálnej hodnoty 100, - Sk vykazujúcu znaky falzifikátu. Podozrivú bankovku predložila 63 ročná žena z obce Slovenská Volová, okr. Humenné, za účelom výmeny z dôvodu jej poškodenia. Bankovka bola zaistená a bude zaslaná do skúšobne platidiel NBS v Bratislave.

Vypátraní páchatelia vlámačiek do chát:
Prešovskí policajti vypátrali páchateľov, ktorí sa v októbri a novembri 2005 vlámali do troch chát v záhradkárskej osade Vydumanec v Prešove. 24 ročný Muž z Chminiaských Jakubovian a 20 ročný muž zo Svinie sa do prvej chaty vlámali 30.10.2005 a jej majiteľovi spôsobili škodu vo výške 1 500. - Sk. Do ďalších dvoch chát sa dvojica vlámala v jeden deň a to 9.11.2005. Tu bola hmotná škoda vyčíslená na 4 000. - Sk a 3 600. - Sk.
 

Vyberte región