Obvinený skinhead, násilník vo väzbe, krádeže

23.11.2005 Celý región

Obvinenie z podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov a iné:\r\nVčera vzniesol Humenský policajný vyšetrovateľ obvinenie pre tr...
Obvinenie z podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov a iné:
Včera vzniesol Humenský policajný vyšetrovateľ obvinenie pre trestný čin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva trom mladým mužom : 19-ročnému Humenčanovi a 19 ročnému mužovi z Mysliny, okr. Humenné a 17-ročnému Humenčanovi.

Posledný z nich je obvinený aj pre trestný čin podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov.
Včera v popoludňajších hodinách na veľkej železničnej stanici v Humennom, v medziposchodí schodiska, na mieste verejnosti prístupnom obidvaja Humenčania fyzicky napadli 20-ročného muža zo Strážskeho, okr. , Michalovce. Bitkou do hlavy a tváre mu spôsobili ľahké zranenia. Obvinený Myslinčan na chodníku pred reštauráciou fyzicky napadol ďalších dvoch rovesníkov prechádzajúcich okolo. Jedného udrel do brucha a druhého do tváre. Zranenia si nevyžiadali lekárske ošetrenie. Humenskí policajti vyšetrovaním prípadu zistili a usvedčili z týchto násilností týchto mladých mužov z Humenného a Mysliny.
Mladistvý obvinený už predtým v Humennom a inde verejne prejavoval sympatie k hnutiu skinheads. Kvôli tomu si zabezpečil aj oblečenie vyjadrujúce príslušnosť k uvedenému hnutiu. Na viditeľných častiach odevu nosil znaky a nápisy príslušné k tomuto hnutiu, verejne k nemu prejavoval sympatie a hlásil sa k nemu i svojim správaním a prejavom.
Vyšetrovateľ obvinených Humenčanov zadržal, umiestnil v cele policajného zaistenia a spracoval návrh na ich vzatie do väzby. Obvinený 19-ročný Myslinčan je trestne stíhaný na slobode.

Chcel zabiť manželku a dcéru – je vo väzbe:
Na návrh Vranovskej polície včera Vranovský sudca rozhodol o vzatí do väzby obvineného 74 dôchodcu z Vranova. Obvinený muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi . V nedeľu v noci v byte bezdôvodne fyzicky napadol svoju manželku, ktorú začal škrtiť a vyhrážal sa jej zabitím. Poškodená utrpela zranenie s dobou liečenia a PN 4 – 6 dní. Fyzicky napadol aj 35-ročnú dcéru.

Krádež vlámaním:
Prešovský policajný vyšetrovateľ včera začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže vlámaním do nákladného auta Citroen , ktoré bolo zaparkované pred obchodným domom na Volgogradskej ulici v Prešove.
Policajti vyšetrovaním zistili, že zatiaľ neznámemu páchateľovi včera popoludní stačilo iba 5 minút na vlámanie sa do auta. Páchateľ otvoril pravé predné dvere auta , vošiel dnu a z priestoru medzi sedadlami ukradol peňaženku s finančnou hotovosťou , 50 ks EASY a 40 ks PRIMA telefónnych kariet, čím firme KAPA DAB s.r.o. v Prešove spôsobil škodu 164 077. -Sk.

Chatový vlámač vypátraný
Prešovskí policajti vypátrali páchateľa krádeže vlámaním do dvoch rekreačných chát nachádzajúcich sa v obci Šindliar, okr Prešov. 58-ročnému majiteľovi z Prešova bola spôsobená škoda vo výške 5800, - Sk a 61-ročnému majiteľovi škoda vo výške 17 500, - Sk.
Ako páchateľa prešovskí policajti zistili a usvedčili 41-ročného muža zo Šindliara, v minulosti už 12 krát súdne trestaného. Muž je obvinený a vyšetrovateľ dal návrh na jeho vzatie do väzby.
 

Vyberte región