Atletika: Klocová po semifinále na 1500 m: Viac o život bežať nemôžem

09.08.2012 Celý región

Londýn 8. augusta (TASR) - Slovenská atlétka Lucia Klocová nakoniec neprišla o postup do piatkového finále (21.55) v behu na 1500 metrov na OH v Londýne, keď po podaní protestu slovenskej výpravy ju zaradili ako 13-tu postupujúcu.
V druhom semifinále obsadila 28-ročná Martinčanka 8. miesto v novom slovenskom rekorde 4:02,99 minúty, až na páske ju podľa pôvodných výsledkov predstihla v rovnakom výslednom čase domáca Laura Weightmanová. Klocová sa po hodine smútku mohla radovať. Ani ona nevedela, že sa jej postup rieši a že sa vyriešil v jej prospech.
"Momentálne mám v sebe toľko adrenalínu, že mi je stokrát menej zle ako v pondelok. Prevládal u mňa smútok, teraz radosť, čas je úžasný, vôbec sme s trénerom o takomto výkone neuvažovali. Takých 4:05 áno, to bolo reálne, ale dve tisícpäťstovky za tri dni a ešte zabehnúť takýto čas, tak to ma milo prekvapilo. Celú sezónu ma sprevádzajú samé deviatky, 79, 89, 99, číslo mám 2995, v rozbehu som bola deviata, dnes najskôr o chlp ôsma. Pobežím finále, na novej trati, ktorú nemám nabehanú, je to úžasné."
 

Vyberte región