Tuning zraz láka každý rok stále viac fanúšikov motorizmu

11.08.2012 Svidník

Svidník 11. augusta (TASR) – Upravené karosérie, vôňa benzínu, motory vo vysokých otáčkach a šmýkajúce sa pneumatiky, to všetko od rána dostáva do varu tisícky priaznivcov motorizmu, ktorí sa dnes zišli na letisku vo Svidníku, kde druhým dňom pokračuje 6. ročník Tuning zrazu 2012.
"Z roka na rok sa nám vždy darilo posúvať tie hranice náročnosti vyššie a všetko nasvedčuje tomu, že aj tento ročník bude opäť rekordný, nielen čo sa týka počtu návštevníkov, ale hlavne počtu áut," konštatoval Imrich Makó z organizačného štábu podujatia.
Zraz odštartovali v piatok (10. 8.) večernou jazdou upravených automobilov, ktoré mohli v uliciach obdivovať obyvatelia Svidníka. Na dnes organizátori pripravili ďalšie zaujímavé akcie.
"Snažíme sa, aby tie dva dni boli vždy plné zábavy, dobrodružstiev a adrenalínu, preto sme aj tento rok pripravili Slovenský šampionát v šprintoch a pozvali sme i kaskadérov, ktorí predvedú show v Glóbuse smrti. Nechýba večerný program disko, MISS a hip-hop," priblížil Makó.
Pozornosť divákov sa predpoludním sústreďovala hlavne na súťaže v šprintoch, do ktorej sa zapojili desiatky súťažiacich na autách s rôznymi úpravami a nechýbali ani motorky. Boli tu značky áut z posledných rokov, ale aj také, ktorá už jazdia desaťročia.
"Prišli sme sa trošku vyblázniť a užiť si dávku adrenalínu. Tu sa to dá, sú tu podmienky a nás to stále láka. Vôňa benzínu je pre nás ako droga," povedal TASR súťažiaci Miroslav Bernát zo Bzenova.
Už štvrtýkrát je na svidníckom zraze aj špecialista na počítače Martin Husovský, ktorý vraví, že Renault 5 - to bola láska na prvý pohľad. Postupne si auto upravoval a tomuto koníčku venoval takmer všetok svoj voľný čas.
"Je to výborná akcia, naberá to na profi úrovni, prilby, vstupy aj kontroly a všetko okolo toho. Verím, že to ide stále k lepšiemu," povedal 30-ročný Prešovčan.
K autám neodmysliteľne patria aj pekné ženy, na to organizátori nezabudli a aj tento rok spomedzi 10 finalistiek vyberú MISS – tuning zraz. Je medzi nimi aj Ivona Tulejová. "Chcela som spoznať nových ľudí, je to príležitosť skúsiť niečo nové. Páčia sa mi autá a mám rada zanietených ľudí. Včerajšia večerná jazda na vysvietených autách, to bol skutočne zážitok," povedala 19-ročná Prešovčanka.
Na zraze v posledných rokoch nechýba ani UFO tuning klubu z Košíc, ktorý sa tejto činnosti venuje už niekoľko rokov a prichádza stále s novými úpravami.
"Sme zameraní na osvetlenie áut, neónový tuning, letky a podobne. Taktiež jedna časť klubu sa venuje meraniu decibelov. Máme troch členov, ktorí sú aj majstrami Slovenska a držia rekordy vo svojich kategóriách," povedal Martin Bugoš. Tento rok klub do Svidníka priniesol upravenú Feliciu, ktorá vraj disponuje najsilnejším hudobným aparátom na Slovensku umiestneným v osobnom aute.
Popoludní môžu diváci sledovať finálové jazdy v šprintoch áut i motocyklov, vystúpenie kaskadérov, večer sa predstaví množstvo kapiel, Majk Spirit a speváčka Michaella.
 
 
 

Vyberte región