RZESZOW DOPRIAL CIEĽOVÚ RAMPU LEN BÉREŠOVI ST.

13.08.2012 Celý región

Košice 13. augusta 2012 – Sobotňajšia etapa 21. Rajdu Rzeszowského pripravila pre obe posádky tímu Styllex motorsport náročné chvíle. Jozef Béreš ml. s Petrom Starým na ŠKODA Fabia S2000 sa začali doťahovať na domácich Poliakov a až do poslednej RS to vyzeralo nádejne. Bohužiaľ zastavil ich šmyk na poslednej vložke. Po časovej strate cca 12 minút sa rozhodli zo súťaže MSR II. odstúpiť. Do cieľovej rampy tak došiel len Béreš st. so spolujazdcom Róbertom Müllerom. Na vozidle Audi Quattro Coupé si odniesli víťazstvá v triede F po MSR I. aj MSR II.

V sobotu pršalo a mokré poľské trate boli oveľa náročnejšie. Posádke Béreš ml. – Starý sa však išlo dobre. „Zo servisu po prvom kole sme vyšli s tým, že je sucho. Na auto sme obuli štyri sliky a pre istotu som do rezervy zobral aj dve mokré pneumatiky. Pred štartom na RS 11 (Niechobrz) sme dostali informáciu, že na tých ostatných RS prší. Tak sme dopredu dali mokré pneumatiky a vzadu sme išli najtvrdší slik. Prvé dve RS to bolo veľmi dobré. Bál som sa „zadku“, či to neodstrelí, ale auto sa dalo stále držať korigovane. No a na poslednej RS Przylasek, keď sme sa pozreli na časy, boli sme jednu desatinu sekundy za Rzeźníkom a 6,6 sekundy za Bebenekom. Tak sme si povedali, že musíme zatiahnuť. Na poslednú RS sme nastúpili s tým, že chceme pobiť aspoň Bebeneka,“ smutne spomína Béreš ml.

Bohužiaľ, asi na 4 kilometri po štarte, v jednej ostrej úzkej ľavej zákrute Ďodi dosť rýchlo naletel a auto sa dostalo do šmyku. Spadli do priekopy a chvíľu nevedeli naštartovať. Keď konečne vyšli, stratili cca 12 minút a preteky už boli stratené.

„K rally športu patrí aj šťastie a to stálo pri našom tíme roky. Teraz máme za sebou pár smolných závodov. Ide sa veľmi rýchlo a chyba sa stane ľahko. Verím, že aj tieto situácie posádke poslúžia ako vzpruha do lepších výkonov. Ako tím urobíme maximum,“ povedal Team principál Peter Koči.

Farby Styllex motorsport diváci najbližšie uvidia na Barum Czech Rally Zlín 2012 (31. 8. – 2. 9.). Juniorská posádka Martin Koči – Lukáš Zámečník sa podujatia zúčastní na Mitsubishi Lancer EVO9. Jozef Béreš ml. s Petrom Starým v rámci V. Star Rally Historic predvedú legendárne Audi Quattro S1 – najsilnejšie auto skupiny B.
 

Vyberte región