Pri zrážke vlaku s autom vo Veľkej Lomnici bol jeden človek zranený ťažko

05.12.2005 Kežmarok

Veľká Lomnica 4. decembra (TASR) - Záchranárom z Popradu a Kežmarku, ktorí dnes popoludní zasahovali vo Veľkej Lomnici, kde sa auto Škoda 105 zrazilo s osobn...
Veľká Lomnica 4. decembra (TASR) - Záchranárom z Popradu a Kežmarku, ktorí dnes popoludní zasahovali vo Veľkej Lomnici, kde sa auto Škoda 105 zrazilo s osobným motorovým vlakom, asistovali policajti.

V osobnom aute sedeli štyria ľudia, z ktorých jeden utrpel vážne zranenia a do nemocnice ho transportoval vrtuľník Leteckej záchrannej služby Air Transport Europe z Popradu. Ďalší traja sa pri nehode zranili ľahšie. K nehode došlo na chodníku, ktorý križuje železničnú trať pri Studenom Potoku a využívajú ho najmä peši obyvatelia neďalej rómskej osady. Tí reagovali na nehodu dosť emotívne.
\"Keď naši hasiči prišli na miesto, boli už ľahšie zranení cestujúci mimo vozidla, \" uviedol pre TASR operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Poprade Jozef Michlík. Dodal, že záchranári \"pracovali v pomerne napätej atmosfére, keďže na miesto sa zbehlo množstvo obyvateľov rómskej osady\".
Pomôcť museli policajti. Podľa popradských hasičov prišli rýchlo a reagovali profesionálne.
 

Vyberte región