Podporoval fašizmus, ťažké ublíženie na zdraví, lúpež, dopravná akcia

06.12.2005 Celý región

Podpora a propagácia hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov a iné\r\nVčera Popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin podpory a pr...
Podpora a propagácia hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov a iné
Včera Popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin podpory a propagácie hnutí smerujúcich k potláčaniu práv a slobôd občanov a pre trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia mladistvému 16-ročnému Popradčanovi.

Obvinenému mladíkovi rozsudkom Okresného súdu v Poprade s právoplatnosťou od 20.septembra 2004 bola nariadená ochranná výchova. No aj napriek tomu, je od 9.apríla 2005 až doposiaľ na úteku z Reedukačného domova. Obvinený Popradčan v období od november 2005 do 5.12.2005 v Poprade verejne propagoval hnutie, ktoré preukázateľne smeruje k potláčaniu práv a slobôd občanov. Robil to tým spôsobom, že na vonkajšej strane odevu na verejnosti nosil pripnutý prívesok v tvare železného kríža, ktorý má v strede zobrazenú lebku s hnátmi, hoci vedel o tom, že tento kríž je symbolom hnutia propagujúceho nacizmus. Obvinený mladí, ktorý už bol v minulosti 1 krát súdne trestaný bol vyšetrovateľom včera zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia: Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby.

Ťažké ublíženie na zdraví
Prešovský policajný vyšetrovateľ dnes vzniesol obvinenie pre trestný čin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu 35-ročnému mužovi z Prešova.
Obvinený sa skutku dopustil včera večer okolo 19.00 hod. , v jednom z rodinných domov v Prešove na ul. Čapajevovej. Po predchádzajúcom nedorozumení fyzicky napadol kuchynským nožom s 15 centimetrovou čepeľou 24-ročného Prešovčana. Poškodenému mužovi spôsobil bodnú ranu na pravej strane krku. Zranenie si vyžiada liečenie najmenej 14 dní.

Dopravná akcia:
Včera v čase od 06.00 hod. do 14.00 hod. pokračovala na území Prešovského kraja dopravno-bezpečnostná akcia s cieľom pozitívneho ovplyvnenia vývoja dopravnej nehodovosti. Cieľom tejto akcie je aj eliminovanie následkov v čase zvýšenej intenzity cestnej premávky a zároveň nepriaznivých poveternostných podmienok, majúcich vplyv na zjazdnosť pozemných komunikácií. Do akcie bolo zapojených 86 policajtov rôznych služieb aj 1 policajt vojenskej polície. Počas akcie policajti zistili 358 priestupkov. Za 255 z nich uložili blokové pokuty vo výške 177 300. - Sk, 6 priestupkov oznámili na správne konanie a 97 bolo vybavených dohováraním. Boli zistené 2 prípady požitia alkoholických nápojov vodičmi. Policajti zadržali 1 vodičský preukaz a 6 osvedčení o evidencii vozidla. K rušivým javom počas akcie nedošlo

Lúpež a porušovanie domovej slobody
Humenskí policajti vyšetrujú od včera lúpežné prepadnutie 87-ročnej dôchodkyne z Ruského Potoka, okr. Snina. Policajti doterajším vyšetrovaním zistili , že doposiaľ neznámy páchateľ včera o 00.20 hod. nezisteným predmetom vytvoril otvor v dverách rodinného domu poškodenej a cez vzniknutý otvor si z vnútornej strany odomkol dvere a vošiel dnu. Násilím vylomil aj dvere do kuchyne. Tam fyzicky napadol 87 ročnú ženu , ktorú škrtil a vyhrážal sa jej aby nekričala, lebo inak jej podpáli dom. Potom prehľadal dom a z kúpeľne ukradol 1 600 USD ukrytých v skrinke medzi oblečením . Páchateľ následne z domu ušiel. Krádežou dolárov dcére napadnutej ženy vznikla škoda 50 000. - Sk. Poškodením zariadenia majiteľke vznikla škoda 2 500. - Sk, pričom utrpela ľahké zranenia. Humenský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci pre trestný čin lúpeže a trestný čin porušovania domovej slobody.

Krádež vozidla:
Popradskí policajti vyšetrujú od včera krádež auta VW Golf , čiernej farby s Popradským evidenčným číslom PP -364 AZ. Auto v noci zo 4.12.2005 na 5.12.2005 bolo zaparkované pred jedným z domov v obci Nižná Šuňava, okr. Poprad. Krádežou vozidla bola pre Bratislavskú spoločnosť a.s. spôsobená škoda 400 000. - Sk. Krádežou osobných vecí 28-ročnému oznamovateľovi vznikla škoda vo výške 17 500. - Sk. Po vozidle a páchateľovi polícia vyhlásila pátranie.

Dopravná nehoda, dodatok:
Včera sme verejnosť informovali o dopravnej nehode, ku ktorej došlo v nedeľu 4.12.2005 o 12.02 hod. v obci Veľká Lomnica, okr. Kežmarok. K nehode došlo medzi motorovým vlakom na pravidelnej linke Studený Potok – Tatranská Lomnica a osobným autom zn. Š-105L, EČV: KK, ktoré viedol 20 – ročný muž z Veľkej Lomnice. Pri nehode boli zranení aj spolujazdci. Jeden z nich v nemocnici na následky zranení zomrel 5.12.2005 o 07.20 hod. Ide o 26-ročného muža z Veľkej Lomnice.
Telo nebohého bolo prevezené na patologicko-anatomické odd. Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Poprade, kde bude vykonaná pitva.
Prípad vyšetrujú policajti v Starej Ľubovni.
 

Vyberte región