Policajná akcia, zadržanie páchateľov, zadržaní násilníci, krádeže, ...

07.12.2005 Celý región

Policajná akcia:\r\nPrešovskí policajti vykonali včera preventívno bezpečnostnú akciu, zameranú na boj proti otvoreným prejavom arogancie a zastrašovania občan...
Policajná akcia:
Prešovskí policajti vykonali včera preventívno bezpečnostnú akciu, zameranú na boj proti otvoreným prejavom arogancie a zastrašovania občanov. Do akcie bolo zapojených 34 policajtov a 4 pracovníci Colného kriminálneho úradu v Košiciach. Počas akcie policajti skontrolovali 7 rôznych objektov, 8 motorových vozidiel a 39 osôb. Uložili 3 blokové pokuty vo výške 4 500, - Sk a 1 priestupok bol oznámený. K rušivým javom počas akcie nedošlo.

Nález munície:
Prešovský policajný pyrotechnik včera zneškodnil muníciu z II. sv. vojny, ktorú našiel 9 ročný chlapec zo Sačurova, okr. Vranov nad Topľou. Mínometný granát našiel chlapec v priekope pri ceste na Družstevnej ul. v Sačurove. Miesto nálezu až do príchodu pyrotechnika zaistili vranovskí policajti.

Vranovskí policajti zadržali páchateľa lúpeže:
Vranovský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie pre trestný čin lúpeže 19 ročnému Vranovčanovi, v minulosti 3x súdne trestanému. Muž v pondelok 5.12.2005 o 18.00 h pri železničnej stanici vo Vranove nad Topľou fyzicky napadol iného 19 ročného Vranovčana. Z vrecka nohavíc mu ukradol peňaženku s finančnou hotovosťou, čím mu spôsobil škodu 3 300, - Sk. Poškodený utrpel ľahké zranenie, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie.

Týral manželku a synov:
Policajný vyšetrovateľ v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie pre trestný čin týrania blízkej osoby a zverenej osoby 47 ročnému mužovi z Kežmarku. Kežmarčan od septembra 2004 až doposiaľ , v mieste bydliska, pod vplyvom alkoholu týral svoju manželku a tiež svojich dvoch maloletých synov. Naposledy tak urobil v pondelok, kedy fyzicky napadol manželku a jedného zo synov, pričom sa im aj vyhrážal zabitím. Manželka v obave o život svojich detí a svoj zavolala políciu. Obvinený bol ešte v ten deň vyšetrovateľom zadržaný a ponechaný na polícii v Kežmarku na vytriezvenie, nakoľko bol pod vplyvom alkoholu. Po vytriezvení ho vyšetrovateľ umiestnil do cely policajného zaistenia a podal návrh na jeho vzatie do väzby.

Vyhrážal sa zabitím – je vo väzbe
Na návrh policajného vyšetrovateľa vo Vranove nad Topľou bol včera uznesením sudcu Okresného súdu vo Vranove nad Topľou vzatý do väzby obvinený 41 ročný muž z obce Sedliská, okr. Vranov nad Topľou. Muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi, ktorého sa dopustil v nedeľu 4.12.2005. V dopoludňajších hodinách v reštaurácii v obci Sedliská pod vplyvom alkoholických nápojov vulgárne nadával a vyhrážal sa zabitím 31 ročnej žene z Benkoviec, okr. Vranov nad Topľou a 42 ročnému mužovi z Kučína, okr. Vranov nad Topľou. Následne odišiel domov a po chvíli sa vracal späť k reštaurácii s nožom v ruke. Tam však už nedošiel, pretože bol policajnou hliadkou obmedzený na osobnej slobode a umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vypátraný páchateľ vlámania:
Prešovský policajný vyšetrovateľ zadržal včera 16 ročného Prešovčana, ktorý je stíhaný pre trestný čin krádeže. Mladík v súbehu s týmto činom je stíhaný aj pre trestné činy porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci. Obvinený Prešovčan v júli 2005 spolu so štyrmi maloletými (10 – 13 r. ) chlapcami sa vlámal do jedného z prešovských bytov. Z bytu ukradli digitálny fotoaparát, dve fľaše červeného vína, rôzne šperky zo žltého kovu a finančnú hotovosť. 27 ročnej Prešovčanke spôsobili celkovú škodu 93 000. - Sk. Vyšetrovateľ 16 ročného Prešovčana umiestnil do cely policajného zaistenia a podal návrh na jeho vzatie do väzby.

Ukradli mobilné telefóny:
Policajti v Kežmarku vyšetrujú prípad krádeže väčšie počtu mobilných telefónov. Doposiaľ neznámy páchateľ sa včera v čase obeda vlámal do jednej z predajní mobilných telefónov v Kežmarku. Po vniknutí do predajne z dvoch vitrín odcudzil 42 mobilných telefónov rôznych značiek a taktiež aj finančnú hotovosť. Pre poškodenú firmu vznikla škoda vo výške 135 000. - Sk.

Zrazil chodcov na prechode pre chodcov:
Humenský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie z trestného činu ublíženia na zdraví 35 ročnému Francúzovi, trvale bytom v Košiciach. Muž včera krátko pred 18.00 h riadil na Mierovej ulici v Humennom v smere von z centra na Vranov n/Topľou osobné auto Citroen C5. Počas jazdy nevenoval dostatočnú pozornosť riadeniu auta a na prechode pre chodcov pravou prednou časťou vozidla zrazil matku s dcérou. 45 ročná žena utrpela ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní. Jej 8 ročná dcéra utrpela ľahké zranenia, z ktorých sa bude liečiť 14 – 21 dní. Požitie alkoholických nápojov ani u jedného z účastníkov nebolo zistené. Na vozidle vznikla škoda 1 000. - Sk.
 

Vyberte región