Voliči v malých obciach Šarbov a Príkra sa k volebným urnám neponáhľajú

10.12.2005 Svidník

Šarbov/Príkra/Svidník 10. decembra (TASR) - V obciach s malým počtom voličov - Šarbove a Príkrej vo Svidníckom okrese sa voliči k volebným urnám príliš nepon...
Šarbov/Príkra/Svidník 10. decembra (TASR) - V obciach s malým počtom voličov - Šarbove a Príkrej vo Svidníckom okrese sa voliči k volebným urnám príliš neponáhľajú.

Traja z desiatich zapísaných voličov dnes do 15. hodiny navštívili volebnú miestnosť v obci Šarbov, ktorá v prvých voľbách do orgánov Prešovského samosprávneho kraja zaznamenala nulovú účasť. V prvom kole tohtoročných volieb do samosprávnych orgánov zaznamenali 70-percentnú účasť. Volebná komisia očakáva, že ďalší voliči prídu po večernej omši.
V obci Príkra zo siedmich voličov odvolil v uvedenom čase iba jeden. Dvaja starí ľudia sú u svojich detí mimo trvalého bydliska.
Vo Svidníckom okrese zaznamenali v predchádzajúcich voľbách do VÚC 30,03-percentnú účasť voličov. Najvyššiu účasť mala vtedy obec Príkra, kde odvolilo zo siedmich voličov 75 percent.
V kraji pod Duklou existujú viaceré malé vymierajúce obce so starým obyvateľstvom. Okrem spomínaných sú to ešte obec Havranec s 11 a Belejovce s 13 voličmi.
 

Vyberte región