Na prešovskom sídlisku Sekčov nemajú záujem o voľby predsedu PSK

10.12.2005 Prešov

Prešov 10. decembra (TASR) - Ani nie päťpercentnú účasť občanov evidovali v piatich volebných okrskoch v najstaršej časti najväčšieho prešovského sídliska Se...
Prešov 10. decembra (TASR) - Ani nie päťpercentnú účasť občanov evidovali v piatich volebných okrskoch v najstaršej časti najväčšieho prešovského sídliska Sekčov s asi 20 tisíc obyvateľmi k dnešnej 16. hodine.

V každom z týchto okrskov je vo voličskom zozname zapísaných približne 1000 mien. Právo voliť z nich využilo od 30 do 60 ľudí, prevažne manželských párov v strednom a staršom veku.
Na prvom kole volieb predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) i členov krajského parlamentu za obvod Prešov bola tu účasť v priemere okolo 11 percent.
Štefan Körtvélyessy, ktorý prišiel voliť s manželkou, pre TASR povedal, že \"tieto voľby sú na to dobré, aby sme si volili takých zástupcov, ktorí nás povedú k tomu, že sa budeme mať lepšie\". Od nich záleží ako sa bude rozvíjať v ďalších štyroch rokoch Prešovský kraj. Na margo účasti voličov uviedol, že je \"veľmi veľa vecí takých, na ktoré ľudia nemajú dosah a ľudia sú trošku znechutení\".
Katarína Šterbáková pred volebnou miestnosťou pre TASR prezradila, že už dávnejšie má jasno, koho by rada videla ako predsedu PSK. Podľa nej si ľudia neuvedomujú, že aj ich hlas \"môže spôsobiť to, že bude trebárs v Prešove lepšie\".
V Prešove dnes panuje vcelku príjemné, skôr jesenné, počasie a chlad najviac spôsobuje mierne mrazivý severný vietor. Počasie by teda nemalo mať negatívny vplyv na percento zúčastnených voličov.
 

Vyberte región