Polícia v Prešove preverovala dve oznámenia o porušení volebného zákona

10.12.2005 Prešov

Prešov 10. decembra (TASR) - Polícia v Prešove dnes dostala dve anonymné oznámenia o údajnom porušení volebného zákona pri voľbe predsedu Prešovského samospr...
Prešov 10. decembra (TASR) - Polícia v Prešove dnes dostala dve anonymné oznámenia o údajnom porušení volebného zákona pri voľbe predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Ani jedno z nich sa nepotvrdilo, uviedla pre TASR krajská policajná hovorkyňa v Prešove Magdaléna Fečová.

Najskôr okolo 9.20 hod oznámil anonym policajtom z Chminianskej Novej Vsi v okrese Prešov, že v obci Chminianske Jakubovany autobus oblepený plagátmi jedného z kandidátov zváža Rómov z osady k volebnej miestnosti v obci. Policajti zistili, že autobus síce raz zviezol Rómov, ale vodič nepreferoval žiadneho z kandidátov a ani iným spôsobom nenabádal voličov koho majú voliť.
Neskôr sa podobným podnetom zaoberali policajti v Jarovniciach v okrese Sabinov. Podľa udania dopoludnia prišli do obce autom dve neznáme osoby a dávali tunajším Rómom klobásy a chlieb, aby išli voliť. Policajti už na mieste žiadne takéto osoby nenašli. Prešetrovaním a podľa výpovedí Rómov, ktorí potraviny dostali, zistili, že im nehovorili o voľbách nič a ani ich nenabádali k tomu, koho majú voliť.
 

Vyberte región