Hádzaná: Prešov po triumfe 33:23 nad Dobojom postúpil do štvrťfinále PVP

10.12.2005 Celý región

Prešov 10 decembra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov postúpili do štvrťfinále Pohára víťazov pohárov, keď po minulotýždňovom triumfe nad ...
Prešov 10 decembra (TASR) - Hádzanári slovenského majstra Tatrana Prešov postúpili do štvrťfinále Pohára víťazov pohárov, keď po minulotýždňovom triumfe nad RK Sloga Doboj z Bosny a Hercegoviny (31:27) zvíťazili v sobotu nad balkánskym súperom aj v domácej odvete 33:23 a postúpili do štvrťfinále. Za postup získali zverenci trénera Františka Šulca od vedenia klubu prémiu 600.000 Sk.

Tatran Prešov - RK Sloga Doboj 33:23 (17:10)
Zostava a góly Prešova: Bražnik, Bakša - Marušák 2, T. Mažár 2, Huňady 5/5, Urban, Pekár 2, Čorej, Fuňak 4, Pokotylo 2, Gruca 2, Tumidalský 5, Jančo 1, Kozlov 8
Najviac gólov Doboja: V. Stojanovič 6, Omerovič 5, Anisimov a Bojinovič po 3
Rozhodcovia: Plesa, Pripas (Rum. )
pok. hody: 6/5 - 7/2
vylúčení: 5:4
ČK: Pekár - Veselinov
1560 divákov

Prvý zápas: 31:27, Prešov postúpil do štvrťfinále.

Prešov začal v domácej odvete rovnakými zbraňami ako pred týždňom v Doboji. Prvý gól vsietil z rýchleho protiútoku už v 24. sekunde Fuňak, obrana Tatrana pracovala dôsledne a aj Bražnykove zákroky boli spoľahlivé. A tak sa hostia dočkali prvého gólu až v 6. min za stavu 5:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu domáci čiastočne poľavili, no iba v dvoch prípadoch dovolili súperovi dramatizovať priebežné skóre (6:4 a 10:8). Inak sa ale dejstvo do prestávky vyvíjalo plne v ich réžii. Úspešné zákroky si na svoje konto pripisoval Bražnyk, v dvoch prípadoch ponúkol miesto Bakšovi, ktorý obidve sedmičky chytil. Po zmene strán 42-ročný veterán v bránke Tatrana Bakša privádzal hostí do zúfalstva aj naďalej. Za úvodných 7 minút zlikvidoval tri pokutové hody. No a keďže ani jeho spoluhráči sa nenechali zahanbiť a šliapali skoro stále na plné obrátky skóre v prospech Tatrana utešene narastalo. Záver sa zmenil na prešovskú exhibíciu.
František Šulc (tréner Tatrana Prešov): \"Postup do ďalšieho kola sa nerodil ľahko. Súper nebol z kategórie ľahkých, akoby sa niekomu mohlo zdať. Hlavne v domácom prostredí kládol veľký odpor. Tu v Prešove absentovala na jeho súpiske stredná spojka a problémy robila hosťom aj ich útočná hra na našu postavenú obranu. \"
Marián Huňady (Tatran Prešov): \"Dosiahli sme fantastický úspech po výkone, za ktorý sa nemusíme hanbiť. Skôr naopak. Myslím si, že sme si postup plne zaslúžili. V osmičke najlepších je už asi ťažko vyberať prijateľného súpera, no keď už má byť z kategórie ťažkých, chceme s ním zohrať dôstojné zápasy. \"