Silový trojboj: Česko-slovenské finále silákov bude v sobotu v Bardejove

13.12.2005 Celý región

Bardejov 13. decembra (TASR) - V metropole Horného Šariša v Bardejove sa v sobotu 17. decembra od 14.00 h začne prvé finálové stretnutie najlepších extraligo...
Bardejov 13. decembra (TASR) - V metropole Horného Šariša v Bardejove sa v sobotu 17. decembra od 14.00 h začne prvé finálové stretnutie najlepších extraligových klubov v silovom trojboji Slovenska a Česka. Pod činky nastúpia siláci z KSTK Matej Bardejov, Herkules Rožňava, Power tím Svätoplukovo a zástupcovia českej extraligy TJ Svitavy, TJ Zlín a Sokol Těškovice. Na záver budú dekorovať aj národných šampiónov.

Miernym favoritom je 8-násobný majster Slovenska Bardejov, čo potvrdil aj na Vianočnej cene v Bánovciach nad Bebravou (10. decembra), kde bolo aj medzištátne stretnutie s Českom. Víťazom jednotlivcov sa stal 24-ročný Peter Vateha (3. na ME) pred Štefanom Sokolym z Rožňavy a tretí bol ďalší Bardejovčan Pavol Varchola. Český majster sa bude opierať o výkony otca a syna Theuserovcov. Štyridsaťštyriročný Petr je dvojnásobným majstrom sveta v kategórii masters a 24-ročný Lukáš bol šiesty na MS.
 

Vyberte región