36. kolo ST Extraligy

21.12.2005 Celý región

Slovan Bratislava - HK Tatravagónka Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)\r\ngóly: 11. Hančák (Kuľha, Pavlas), 19. Hančák (Junas), 52. Jendek (R. Školiak) - 34. Kroták (P...
Slovan Bratislava - HK Tatravagónka Poprad 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
góly: 11. Hančák (Kuľha, Pavlas), 19. Hančák (Junas), 52. Jendek (R. Školiak) - 34. Kroták (Pavličko, Škovira), 49. Kroták (Fabian)

vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 40. Klouda 10 min za nešp. správanie
presilovky: 2:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: R. Lauff - Bulko, Gašparík
3808 divákov

Hostia boli v úvode nebezpečnejší, lepšie kombinovali a Barta v bránke domácich musel viackrát zasahovať. Slovan, ktorý už nastúpil s Pištekom a po krátkej prestávke aj s Čechom Kucharczykom, naštartovali presilovky. Tú prvú ešte jeho hráči premárnili, keď Kožucha ani len neohrozili, v druhej ale už zásluhou Hančákovho teču po Pavlasovej strele išli do vedenia. Na konci tretej domácej presilovky bol blízko ku gólu Just, ale sám pred Kožuchom mieril len do neho. Hosťom sa prvá početná výhoda naskytla až v 14. minúte, no ani oni v nej veľa vody nenamútili. V 16. minúte si dal takmer \"vlastenca\" Klouda, ale jeho teč pred svojou bránkou Barta vytesnil mimo a o chvíľu na to Poprad po skrumáži a teči Pišteka zachránila pravá žrdka. Slovan sa napokon dočkal, na 2:0 opäť z presilovky zvyšoval Hančák. V úvode druhej tretiny bol Slovan aktívnejší, hostí úspešne napádal v ich obrannom pásme, znepríjemňoval im rozohrávku. V 31. minúte po popradskej strate puku sa ocitol v šanci Kuľha, ale technický pokus Kožuch zmaril. Ten svojich podržal aj v ďalších dvoch šanciach Bratislavčanov a potom udrelo na opačnej strane, keď Kroták 5 sekúnd po návrate Jendeka z trestnej lavice znížil. Hostia po góle výrazne ožili, Kroták mohol dať aj druhý gól, na druhej strane čistú šancu spálil Školiak a v závere tretiny dohrával Slovan (6 sekúnd) len s tromi hráčmi na ľade. Posledná tretina priniesla obojstranne rušný hokej. Hostia v čase signalizovaného domáceho vylúčenia vyrovnali, ale už o tri minúty domáci opäť gólom obrancu strhli vedenie na svoju stranu. Tento stav sa nezmenil ani v prerušení v 52-sekundovej power play hostí, ktorí po úniku Kuľhu a jeho strele z uhla zachránila len žŕdka. Slovan si tak až v štvrtom vzájomnom zápase tejto sezóny pripísal s Popradom na svoje konto prvé víťazstvo, keď doteraz ako s jediným tímom ešte nebodoval.

Ján Jaško, tréner Slovana: \"Som rád, že sme doma vyhrali. Potrebovali sme takýto výsledok, paradoxné je, že sa oň zaslúžili obrancovia v presilových hrách. To svedčí o určitom zlepšení, najmä sme ich hrali jednoduchšie. V druhej tretine sme mali problémy, hlavne mladší hráči nestačili so súperom korčuľovať. Kucharczyk nedohral pre zranenie, až vyšetrenie v nemocnici ukáže, o čo ide. \"
Vladímír Klinga, asistent trénera Popradu: \"Myslím si, že sme nezačali dobre. Hráči boli akýsi ospalí, nevedeli sa dostať do tempa a pribrzdili nás vylúčenia. V oslabení sme dostali dva góly. Ale od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, dali kontaktný gól, v tretej sme aj vyrovnali a keď sa zdalo, že môžeme pridať aj tretí, inkasovali sme rozhodujúci gól. \"
(TASR)

HK Dynamax Nitra - MsHK Žilina 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
góly: 6. Musil (Mihálik, S. Saliji) , 20. Musil (Mihálik, S. Saliji), 25. M. Kováčik (Ľ. Kolník, Milo), 37. Ľ. Kolník (Chrenko), 44. Chrenko (Kolník, Milo) - 5. Gálik (S. Gron), 38. Gálik (Krajči, Jabrocký), 59. Krajči (Nádašdi)
vylúčení: 2:6 na 2 min.
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko
2600 divákov

Dukla Trenčín - HC Košice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
góly: 13. Zlocha, 26. Sivák (Zlocha, Lezo) - 11. Lipiansky (Horáček, Frühauf)
vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Igor Majeský 10 min za nešp. správanie - Lažo a Hvila 10 min za nešp. správanie
presilovky: 0:0
rozhodovali: Jung - Horínek, Tvrdoň
3388 divákov

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly: 26. Cibuľa (Hanzal, Turek), 28. Šechný (Weissmann), 44. Weissmann (Čierny Babka), 54. Cibuľa ( Babka) - 4. Devečka (Lištiak, Kopecký), 10. Šebo (Žemlička), 50. Opatovský (Šebo)
vylúčení: 7:7 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mullner
998 divákov

HK 36 Skalica - MHC Martin 4:4 (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0) po predĺžení
góly: 2. Vala (Benák, Lišťák), 28. T. Višňovský (M. Ivičič), 31. T. Višňovský (Benák), 60. Jarolín (Křetinský, R. Hartmann) - 8. Važan (Beran, Török), 12. Podstavek, 24. Vantroba (Podstavek, G. Saliji), 40. Beran (Cebák, Török)
vylúčení: 6:6 na 2 min.
presilovky: 3:1
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Baluška - Galamboš, Pavlovič