Prvé zasadnutie nového zastupiteľstva PSK bude 9. januára

23.12.2005 Prešov

Prešov 22. decembra (TASR) - Prvé slávnostné zasadnutie Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v novom zložení po voľbách sa uskutoční 9. januá...
Prešov 22. decembra (TASR) - Prvé slávnostné zasadnutie Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v novom zložení po voľbách sa uskutoční 9. januára 2006. Na tento termín ho v zmysle zákona o samospráve vyšších územných celkov zvolal predseda PSK Peter Chudík.

Informácia je z internetovej stránky PSK.
Na programe zasadnutia, ktoré sa začne o 10.00 hod. , je slávnostný sľub predsedu PSK a 62 poslancov krajského parlamentu. Okrem toho mali by členovia zastupiteľstva schváliť časový plán a program svojich zasadnutí v prvom polroku 2006.
Kým na poste predsedu novembrové voľby nepriniesli zmenu, Chudík ním bol aj v rokoch 2001 až 2005, pomery v zastupiteľstve sa radikálne zmenili. V predošlom zložení 60-členného poslaneckého zboru spočiatku dominoval 30-členný koaličný klub ĽS - HZDS a Smer. Do nového, o dve miesta početnejšieho, sa však nikto za ĽS - HZDS nedostal. Znamená to, že Chudík, ktorý prvé voľby vyhral ako nominant ĽS-HZDS, druhé ako nominant Smeru, nebude mať oporu v parlamente.
 

Vyberte región