Prešovská samospráva chce vedieť, čo chcú občania

28.12.2005 Prešov

Prešov 28. decembra (TASR) - Na tridsať otázok týkajúcich sa napríklad životného prostredia, možnej separácie odpadu, kvality služieb, mestskej dopravy, či b...
Prešov 28. decembra (TASR) - Na tridsať otázok týkajúcich sa napríklad životného prostredia, možnej separácie odpadu, kvality služieb, mestskej dopravy, či bývania majú možnosť odpovedať občania Prešova. Takto získané informácie sa stanú základným podkladom ďalších zásadných rozvojových dokumentov a koncepcií v rozličných oblastiach života mesta.

V rámci výskumu Udržateľný rozvoj miest a životné prostredie má byť zastúpená každá veková či sociálna skupina, aby výsledky boli čo najobjektívnejšie. Navyše formulár dotazníka je aj na internetovej stránke mesta na adrese www.presov.sk. Záujemcovia si ho môžu vyzdvihnúť aj u informátorov pri vstupe do MsÚ na Hlavnej i Jarkovej ulici. Pri zbere a distribúcii dotazníkov radnici pomáhajú aj piati anketári.
Časť odpovedí už prešovská radnica má. Tlačový tajomník Mestského úradu v Prešove Michal Kaliňák dnes pre TASR povedal, že spracovali viac ako tisíc vyplnených dotazníkov. Cieľom je mať názor čo najväčšieho počtu Prešovčanov, ale minimum by mali byť dve percentá z celkového poštu asi 90 tisíc obyvateľov tretieho najväčšieho mesta SR.
 

Vyberte región