Hokej: Ihnačák po jednozápasovej epizóde v Prešove končí

05.01.2006 Celý región

Prešov 5. januára (TASR) - Štyridsaťštyriročný hokejový veterán Miroslav Ihnačák sa rozhodol nepokračovať v kariére v tíme účastníka prvej hokejovej ligy Lie...
Prešov 5. januára (TASR) - Štyridsaťštyriročný hokejový veterán Miroslav Ihnačák sa rozhodol nepokračovať v kariére v tíme účastníka prvej hokejovej ligy Lietajúce kone Prešov. Šarišský celok mal byť novým Ihnačákovým útočiskom. V utorkovom súboji s Humenným (4:5) si jeho dres aj obliekol, dokonca zaznamenal aj tri gólové prihrávky, no bola to zároveň jeho labutia pieseň.

\"Asi som mal na okamih slabú chvíľku a tak som si pripúšťal aj možnosť, že sa ešte vrátim na ľad. No tá chvíľka už pominula, \" povedal hokejista, ktorý bol na začiatku sezóny najstarším hráčom v extralige. Zdravotné problémy mu však v hráčskej kariére zabránili pokračovať, no prišla ponuka vedenia martinského klubu aj Milana Jančušku a stal sa jeho asistentom. Martinu sa však nedarilo a obaja pri tíme predčasne skončili.
O svojom nepokračovaní v prešovskom tíme Miroslav Ihnačák uviedol, že sa necíti byť dobre pripravený. \"Trénovať som začal 27. decembra, tri mesiace som bol mimo a nedá sa do toho len tak naskočiť. Je jedno v akej súťaži chcete hrať, či v extralige alebo prvej lige, musíte mať kondíciu. Nebral som to tak, že prvá liga je podradná, rád by som si v nej zahral, ale musel by som mať pocit, že som na ňu pripravený. A ten pocit nemám, \" uviedol M. Ihnačák a dodal: \"Ak máte niečo robiť, musíte byť stopercente presvedčený, že to chcete. Musíte mať z toho radosť a tá mi, zdá sa chýba. \"
V Prešove mal byť Miroslav Ihnačák v tíme Lietajúcich koňov hrajúcim asistentom trénera. Prešovská ponuka však nebola jedinou, ktorú dostal. \"Ozvali sa mi aj iné kluby, všetky z prvej ligy, \" uzavrel M. Ihnačák.
 

Vyberte región