Prešovská samospráva navrhuje zrušiť základnú i materskú školu

17.01.2006 Prešov

Prešov 17. januára (TASR) – Prešovská samospráva navrhuje zrušiť k 30. júnu tohto roka Základnú i Materskú školu (ZŠ) na Ďumbierskej ulici. Na rokovani...
Prešov 17. januára (TASR) – Prešovská samospráva navrhuje zrušiť k 30. júnu tohto roka Základnú i Materskú školu (ZŠ) na Ďumbierskej ulici. Na rokovanie mestských poslancov tento návrh predložia 30.januára. Zástupca primátora Prešova Milan Laca dnes na tlačovej besede tento postup zdôvodnil skutočnosťou, že počet žiakov v škole je každým školským rokom nižší.

Kým v školskom roku 2002/2003 ju navštevovalo 241 detí, teraz iba 159. Navyše spomínaná ZŠ ako jediná na území Prešova nie je plnoorganizovaná a nemá ani právnu subjektivitu. Hlavným dôvodom racionalizácie celej siete ZŠ v meste je pretrvávajúci pokles školákov. V tomto školskom roku o 582. Mesto Prešov má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 16 ZŠ a 21 MŠ. Vlani zrušili z rovnakých dôvodov tri ZŠ.
Člen mestskej rady a poslanec Jozef Kužma v tejto súvislosti povedal, že mestská rada prijala uznesenie jednomyseľne. Očakáva, že podobne budú konať i mestskí poslanci. Keďže v okolí ZŠ, navrhnutej na zrušenie sú ďalšie tri, môžu školákov bez problémov premiestniť.
 

Vyberte región