TLD kúpili od ZSSK lanovky vo Vysokých Tatrách za takmer 185 miliónov Sk

18.01.2006 Poprad

Bratislava 18. januára (TASR) - Tatranské lanové dráhy (TLD), a. s. , kúpili od Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a. s. , lanovky vo Vysokých Tatrách...
Bratislava 18. januára (TASR) - Tatranské lanové dráhy (TLD), a. s. , kúpili od Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a. s. , lanovky vo Vysokých Tatrách, ktoré mali od roku 2004 v prenájme. O predaji lanoviek za 184,868 milióna Sk rozhodol jediný akcionár ZSSK, ktorým je Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR, na základe 2 nezávislých posudkov.

Spoločnosť TLD, ktorá patrí do skupiny J&T, splnila záväzky vyplývajúce zo zmluvy o nájme, a tak naplnila podmienky pre uplatnenie predkupného práva.
\"Pripravili sme projekt rekonštrukcie lanových dráh a dostavby strediska Tatranská Lomnica. V rámci tendra sme sa zaviazali investovať takmer 2 miliardy Sk, ale táto investícia bude viac ako dvojnásobná. Získanie lanoviek do majetku je pre realizáciu tohto rozvoja veľmi dôležité, \" informoval partner J&T a predseda predstavenstva TLD Igor Rattaj. \"Ďalšou výzvou je pre nás lokalita Starý Smokovec, odkiaľ vedie lanovka na Hrebienok, \" dodal.
Železnice prenajali lanovky spoločnosti TLD ako víťazovi medzinárodného tendra, ktorý sa uskutočnil v roku 2003.
TLD v septembri 2005 predstavili projekt rekonštrukcie a dostavby strediska Tatranská Lomnica. Projekt predpokladá dobudovanie moderných dopravných systémov, systému umelého zasnežovania, vybudovanie zázemia pre poskytovanie kvalitných služieb a vyriešenie otázky dopravy. Predpokladané obdobie realizácie projektu je 3 až 4 roky. \"Realizácii projektu musí predchádzať získanie všetkých potrebných povolení, pre ktoré v súčasnosti pripravujeme potrebné podklady, \" uviedol ďalej Rattaj.
Okrem Tatranských lanových dráh J&T developuje Grandhotel Praha a v rámci Kúpeľov Štrbské Pleso rekonštruuje liečebný dom Hviezdoslav, z ktorého sa stane prvý 5-hviezdičkový hotel na Slovensku, Grand Hotel Kempinski High Tatras. Na jeseň začala J&T rekonštrukciu liečebného domu Helios.
J&T je v súčasnosti jednou z najvýznamnejších domácich finančných skupín a patrí medzi lídrov v oblasti realitného developmentu. Najdôležitejšími projektmi, ktoré J&T realizuje v realitnej oblasti, je napr. RIVER PARK na Bratislavskom nábreží, ktorého súčasťou bude 5-hviezdičkový Kempinski hotel RIVER PARK, logistický park pri PSA Peugeot Citroën v Trnave, Westend business park, priemyselný park pri bratislavskom závode Volkswagen, development 4-hviezdičkového hotela CROWNE PLAZA a ďalšie. Objem investícií, ktoré J&T realizuje len v rámci realitných projektov na Slovensku presiahne v nasledujúcich 5 rokoch 20 miliárd Sk.
TASR o tom informovali hovorcovia ZSSK Miloš Čikovský a J&T Maroš Sýkora.
 

Vyberte región