Podľa Úsvitu je abdikácia Lišku politický podvod na občanoch

29.01.2006 Humenné

Prešov/Humenné 29. januára (TASR) - Za politický podvod na občanoch SR považuje Predsedníctvo Ústredného výboru strany Úsvit demisiu ministra obrany Juraja L...
Prešov/Humenné 29. januára (TASR) - Za politický podvod na občanoch SR považuje Predsedníctvo Ústredného výboru strany Úsvit demisiu ministra obrany Juraja Lišku.

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré po skončení dnešného rokovania v Humennom poskytol pre TASR predseda strany a poslanec Národnej rady SR Ivan Hopta.
Predsedníctvo vníma demisiu aj ako politický ťah premiéra Mikuláša Dzurindu s cieľom zabezpečiť strane, ktorej predsedá - SDKÚ vyššie preferencie. Podľa Úsvitu demisiu by mala podať celá vláda na čele s Dzurindom, pretože práve ona nesie politickú a morálnu zodpovednosť za smrť našich vojakov. Najprv umožnila americkým bombardérom lietať cez vzdušný priestor SR počas bombardovania Juhoslávie a následne Dzurinda bol ten, kto presadil vyslanie našich vojakov do Kosova. \"Liškova demisia daný problém nerieši, pretože po ňom príde ďalší minister, ktorý bude plniť proamerické direktívy, \" píše sa vo vyhlásení.
Ako Hopta zvýraznil, Úsvit koná inač ako vedenie KSS, ktoré pochválilo Lišku za jeho demisiu. KSS pritom neprijala ponuku Úsvitu na zostavenie spoločnej kandidátky pre tohoročné parlamentné voľby. \"Pôjdeme s najväčšou pravdepodobnosťou ako samostatný politický subjekt, \" dodal predseda strany. O tom, ako sa zúčastni Úsvit na voľbách, rozhodne s konečnou platnosťou zasadanie ústredného výboru v apríli.
Vedenie Úsvitu odsúdilo dnes tiež prijatie antikomunistickej rezolúcie Parlamentným zhromaždením Rady Európy koncom tohto týždňa a vyjadrilo presvedčenie, že iba hlúpi a politicky primitívni ľudia môžu zrovnávať socializmus s fašizmom.
 

Vyberte región