Komunisti z Prešovského kraja by mali mať na kandidátke KSS 27 miest

13.02.2006 Prešov

Prešov 13. februára (TASR) - Prešovská krajská organizácia KSS by mala mať medzi 150 kandidátmi na poslancov Národnej rady SR až 27 svojich nominantov. Na dn...
Prešov 13. februára (TASR) - Prešovská krajská organizácia KSS by mala mať medzi 150 kandidátmi na poslancov Národnej rady SR až 27 svojich nominantov. Na dnešnej tlačovej konferencii v Prešove to povedal predseda Krajského výboru KSS a súčasný poslanec NR SR Mikuláš Juščík.

Zodpovedá to sile tejto krajskej organizácie v rámci celoslovenských štruktúr KSS.
Ako ďalej dodal, na základe rozhodnutia predsedníctva KV KSS, zrušili okresné i krajskú konferenciu. Jednotlivé okresy majú do nedele 19. februára nahlásiť svojich kandidátov na poslancov. Najviac miest dostal okres Prešov - tri, najmenej okres Medzilaborce - jeden, ostatných 11 okresov v kraji má po dve miesta. Juščík priznal, že už schváleným nominantom za okres Medzilaborce je on, keďže je starostom obce Habura.
Jediným obmedzením pre kandidátov je, aby bol aspoň päť rokov členom KSS. \"Problém s poslancom Arvayom (vystúpil z KSS, pozn. TASR) je v tejto súvislosti bez zakrývania stále problém, ktorý hýbe stranou a chceli by sme sa podobnému vyhnúť pri nových voľbách, \" dodal Juščík. Zrušili obmedzenie, že na poslanca nemôže kandidovať človek vo veku starobného dôchodku. Chcú však docieliť, aby na kandidátke bolo 60 percent ľudí vo veku do 50 rokov. \"My nie sme strana dôchodcov, \" poznamenal Juščík.
 

Vyberte región