V popradskom Aquacity pribudne kryoterapia, kongresové centrum i hotel

22.03.2006 Poprad

Poprad 22. marca (TASR) - Kryocentrum s hodinovou kapacitou 60 osôb, viacúčelová 300-miestna kongresová sála a 120 nových hotelových lôžok pribudne pred letn...
Poprad 22. marca (TASR) - Kryocentrum s hodinovou kapacitou 60 osôb, viacúčelová 300-miestna kongresová sála a 120 nových hotelových lôžok pribudne pred letnou sezónou v popradskom Aquacity. Podľa slov väčšinového vlastníka Jána Telenského ich slávnostne otvoria v júni.

Na otázku TASR o celkovom objeme investícií pod Tatrami odpovedal Telenský, že od roku 2002 preinvestovala spoločnosť Aquapark Poprad, s. r. o. , v ktorej má 15-% spoluúčasť mesto, 1,3 až 1,4 miliardy Sk. V súčasnosti zamestnáva vyše 100 pracovníkov, ktorých počet vzrastie pred letnou sezónou o polovicu. Telenský zdôraznil, že jedno priame pracovné miesto v cestovnom ruchu viaže päť ďalších. V uplynulom roku zavítalo do popradského Aquacity pol milióna návštevníkov, tohtoročná návštevnosť by mala byť o polovicu vyššia.
Tohto roku sa začne aj rekonštrukcia 50-metrového bazénu. Zmení sa z klasického na nerezový a stane sa tak svetovou novinkou. Rozšíri sa tiež luxusný bazén Blue Diamont a vitálny svet.
Z ďalších zámerov Telenský spomenul progresívny energetický systém, ktorý by využíval obnoviteľné zdroje energie - slnko, vietor ale aj termálnu vodu. Investovať chce tiež do výroby biopotravín, chovu jeseterov s produkciou kaviáru, ale aj do rozvoja športu v Poprade.
Rozširovanie popradského Aquacity v ďalších rokoch predpokladá výstavbu nových bazénov, hotela s kapacitou 800 lôžok, kongresovej sály pre 3 000 osôb, kolonády, ale aj tropickej záhrady chránenej špeciálnou nafukovacou konštrukciou. Investície do novej časti Aquacity odhadol Telenský na 10 miliárd Sk. Spresnil, že po dobudovaní vzrastie denná kapacita na 15 000 návštevníkov.
 

Vyberte región