Primátorovi Prešova poslanci neodsúhlasili odmenu za rok 2005

28.03.2006 Prešov

Prešov 28. marca (TASR) - Odmenu vo výške 398 400 Sk primátorovi mesta Prešov Milanovi Benčovi za rok 2005 poslanci mestského parlamentu neodsúhlasili.
Napriek tomu, že vlani v septembri mu už odobrili preddavok odmeny za prvý polrok. Podľa navrhnutého uznesenia mali na pondelkovom zastupiteľstve primátorovi pririecť aj vyplatenie doplatku 199 200 Sk, čo je presne rovnaká suma ako bol preddavok. Ako sa vyjadrili viacerí mestskí poslanci pre TASR, vznikla tak patová situácia a otázkou je, či primátor nemá vrátiť aj preddavok ročnej odmeny. Súčet platov prešovského primátora Prešova za január až december 2005 bol 796 800 Sk. Ročnú odmenu mu môžu poslanci schváliť do výšky 50 percent z tejto sumy.
Na zasadnutí k návrhu diskusia nebola. Benč situáciu komentoval slovami, že sa \"zvolebnieva\". Za primátora ho zvolili v decembri 2002 ako člena SDĽ za koalíciu šiestich strán, neskôr prestúpil do Smer-u. Z tejto strany ho však vylúčili za jeho nezávislú kandidatúru do minuloročných volieb poslancov Prešovského samosprávneho kraja. Benč nemá oporu v 31-člennom mestskom zastupiteľstve, kde väčšinu majú samostatné kluby KDH a SDKÚ - DS.
Lepšie ako primátor obstál hlavný kontrolór mesta Milan Tkáčik, ktorému poslanci odmenu za vlaňajšok vo výške 137 520 Sk schválili.
 

Vyberte región