Vo FNsP v Prešove nezavedú núdzový režim

31.03.2006 Prešov

Prešov 31. marca (TASR) - Núdzový režim v podobe dvojzmennej prevádzky od soboty 1. apríla napokon nehrozí Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Re...
Prešov 31. marca (TASR) - Núdzový režim v podobe dvojzmennej prevádzky od soboty 1. apríla napokon nehrozí Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove. Pre TASR to dnes povedal námestník riaditeľa zariadenia Vladimír Goč. Vedenie odstúpilo aj od zámeru prepustiť zo zamestnania 50 lekárov a 250 sestier.

Hrozbu zavedenia núdzového režimu a prepúšťania z práce zverejnil riaditeľ FNsP Peter Biroš po piatom kole kolektívneho vyjednávania medzi vedením nemocnice a odbormi 23. marca.
Goč dnes informoval, že vedenie ustúpilo vo viacerých požiadavkách odborárom, ktorí sú kvôli obavám zo zníženia svojich príjmov v štrajkovej pohotovosti od 18. januára. \"Nepristúpime však na požadovanú valorizáciu platov zamestnancov nemocnice o 35 percent, lebo na to nemáme, \" dodal Goč.
Predseda odborovej organizácie vo FNsP Štefan Hudačko pre TASR potvrdil, že ustúpili od svojich hrozieb prestať vykonávať pohotovostné služby. Dohodli sa na čiastočnej kolektívnej zmluve, ale jej definitívna podoba nie je ešte vyjednaná a teda ani podpísaná. \"Buď sa dohodneme a podpíšeme s vedením takú dohodu, v ktorej bude nami požadovaná valorizácia, alebo budeme štrajkovať, \" konštatoval. V tejto súvislosti rozhodne podľa neho aj to, ako sa zachovajú zdravotníci v celej SR a či dôjde k ostrému štrajku.
Od januára sa vo FNsP uplatňuje systém diferencovaného odmeňovania podľa smernice č. 17 napriek tomu - ako to kritizujú odbory, že nebola podpísaná kolektívna zmluva ani individuálne pracovné zmluvy týkajúce sa odmeňovania.
 

Vyberte región