Podtatranskí lekári podpísali zmluvy so VšZP pod časovým tlakom

31.03.2006 Poprad

Poprad 31. marca (TASR) - Vyše tridsať všeobecných lekárov pre dospelých z okresov Poprad a Kežmarok prišlo dnes spoločne podpísať zmluvy so Všeobecnou zdrav...
Poprad 31. marca (TASR) - Vyše tridsať všeobecných lekárov pre dospelých z okresov Poprad a Kežmarok prišlo dnes spoločne podpísať zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Podľa podpredsedu Sekcie všeobecných lekárov pre dospelých Regionálnej lekárskej komory v Prešove Petra Marka sú zmluvy nevýhodné.

\"Rozhodli sme sa ich podpísať pod tlakom okolností, v časovom strese, ktorý vznikol neskorým doručením návrhov zo strany zdravotnej poisťovne. Urobili sme tak v záujme zachovania kontinuity zdravotnej starostlivosti o pacientov a naplnenia dostupnej siete ambulancií všeobecnými lekármi pre dospelých, \" konštatoval.
Prítomní lekári považujú problém za vecný a odmietajú názory o jeho spolitizovaní. Vyjadrili presvedčenie, že vzniknutá situácia nenechá kompetentných ľahostajnými a problém odboru sa začne riešiť v spolupráci s delegovanými zástupcami Slovenskej lekárskej komory.
Marko doplnil, že aj po dnešku odmietajú podpísať zmluvy so Spoločnou zdravotnou poisťovňou (SpZP). \"Z jej strany nie je ochota rokovať. Nesúhlasíme predovšetkým so sankciami za prekročenie limitov predpísaných liekov, \" spresnil podpredseda sekcie. Dodal, že prechádzajú na nezmluvný vzťah so SpZP a čaká ich množstvo administratívy.
 

Vyberte región