Daniela Dzubajová je novou prednostkou Mestského úradu v Prešove

31.03.2006 Prešov

Prešov 31. marca (TASR) - Doterajšia tajomníčka Krajského predstavenstva Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko (KP ĽS - HZDS) v Prešove Daniela D...
Prešov 31. marca (TASR) - Doterajšia tajomníčka Krajského predstavenstva Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko (KP ĽS - HZDS) v Prešove Daniela Dzubajová bude od 1. apríla novou prednostkou Mestského úradu (MsÚ) v Prešove.

Vo funkcii vymení svojho straníckeho kolegu Jána Dobroviča a ako dnes pre TASR povedala, má už pracovnú zmluvu. Predseda KP ĽS - HZDS Marián Haľko dodal, že obsadenie tohto postu im patrí na základe koaličnej dohody pri voľbách v roku 2002. O Dzubajovej povedal, že bola ich \"najhorúcejšou\" kandidátkou. Tajomníčkou KP dočasne nebude.
Dobrovič odišiel z funkcie sám, potom, čo mestský parlament prijal 30. januára odporúčanie primátorovi mesta Milanovi Benčovi, aby Dobroviča odvolal. Podľa vtedy schváleného uznesenia, proti prijatiu ktorého nikto z členov mestského parlamentu nehlasoval, sa Dobrovič dopustil závažného, dlhodobého a systematického porušovania pracovnej disciplíny. V roku 2004 a v prvom polroku 2005 absolvoval desiatky služobných ciest, pri ktorých nemal vypísané cestovné príkazy. Primátor mu za to skrátil štvrťročnú odmenu o tretinu. Viacerí poslanci z klubu KDH a klubu SDKÚ - DS a ANO vyčítali primátorovi, že ním prijaté opatrenia neboli dostatočné vzhľadom na závažnosť porušenia disciplíny u riadiaceho pracovníka na takom vysokom stupni. Dobrovič v reakcii na schôdzi pripustil, že porušil vnútorné predpisy. Bránil sa však tým, že každá služobná cesta mala svoju príčinu a bola v prospech mesta.
Dobrovič je podpredsedom KP ĽS - HZDS v Prešove a v minuloročných novembrových voľbách predsedu Prešovského samosprávneho kraja skončil na treťom mieste. Funkciu na MsÚ vykonával po voľbách v roku 2002. ĽS - HZDS nezískala ani jeden poslanecký mandát v 31-člennom parlamente, no vytvorila klub s vtedajšou SDĽ, do ktorého patrilo šesť poslancov. Ako dnes pre TASR povedal, odchádza sa plne venovať funkcii krajského volebného manažéra ĽS - HZDS pre predčasné parlamentné voľby.
Poslanec z najpočetnejšieho klubu v mestskom zastupiteľstve Stanislav Kahanec z KDH pre TASR uviedol, že ho primátorovo rozhodnutie prekvapilo. Odporúčali totiž Benčovi vzhľadom na decembrové komunálne voľby neobsadzovať tento post už nikým a poveriť vedením úradu zástupcu prednostu Mariána Eliáša. Ten je členom KDH.
 

Vyberte región