Za podpredsedu PSK dnes schválili Milana Barana

04.04.2006 Prešov

Prešov 4. apríla (TASR) - Za podpredsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) schválili na dnešnom zasadnutí krajského zastupiteľstva v Prešove Milana Baran...
Prešov 4. apríla (TASR) - Za podpredsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) schválili na dnešnom zasadnutí krajského zastupiteľstva v Prešove Milana Barana (SDKÚ – DS). Do funkcie ho navrhol predseda PSK Peter Chudík.

Voľbe až na záver rokovania predchádzalo schválenie kompetencií podpredsedu. V písomnej podobe ho len tesne pred začiatkom zasadnutia predložil Chudík. V pôvodne schválenom programe voľba podpredsedu nefigurovala. Nedošlo k nej ani na predchádzajúcom zastupiteľstve vo februári. Vtedy Chudík odmietol navrhnúť Barana. Pritom bol jediným kandidátom na tento post z radov väčšinového klubu poslancov koalície SDKÚ - DS a KDH. Baran sa má funkcie ujať po tom, ako ho vláda SR odvolá z terajšieho postu prednostu Obvodného úradu v Poprade.
Zastupiteľstvo s okamžitou platnosťou zmenilo aj organizačnú štruktúru Úradu PSK. Namiesto doterajších deviatich odborov bude len päť - odbor financií, odbor strategického rozvoja, odbor školstva, telesnej kultúry a kultúry, odbor sociálny a zdravotníctva a odbor organizačný. Najviac sa diskutovalo o zlúčení odboru sociálneho a zdravotníctva a o zrušení odboru dopravy. Návrhy na zachovanie pôvodného stavu pri hlasovaní neprešli.
 

Vyberte región