Krajský šéf Smeru-SD je novým riaditeľom Úradu PSK

11.04.2006 Prešov

Prešov 11. apríla (TASR) - Súčasný predseda Krajskej rady Smer- sociálna demokracia (SD) v Prešove Stanislav Kubánek je novým riaditeľom Úradu Prešovského sa...
Prešov 11. apríla (TASR) - Súčasný predseda Krajskej rady Smer- sociálna demokracia (SD) v Prešove Stanislav Kubánek je novým riaditeľom Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Funkcie sa ujme v stredu 12. apríla.

Na dnešnej tlačovej konferencii v Prešove toto svoje rozhodnutie oznámil predseda PSK Peter Chudík. Doterajší riaditeľ úradu Alexander Ernst sa po dohode s Chudíkom stal vedúcim novozriadeného odboru strategického rozvoja na Úrade PSK.
Chudík povedal, že už pred minuloročnými voľbami orgánov PSK sa zrodila dohoda o obsadení toho postu nominantom strany Smer-SD. Po tom, čo zastupiteľstvo PSK na svojom zasadnutí v utorok 5. apríla schválilo novú organizačnú štruktúru Úradu PSK, pristúpil Chudík k personálnym zmenám na úrade. Ako priznal, na obsadenie postu riaditeľa mal dve mená. Podľa zdrojov TASR, blízkych poslancom PSK, bol druhým Peter Sokol zvolený ako nezávislý poslanec PSK vo volebnom obvode Stará Ľubovňa.
Kubánek sa na dnešnej tlačovej konferencii Chudíka nezúčastnil, i keď bol už dnes prítomný na porade vedenia úradu. Podľa Chudíka nie je rozhodujúce, že Kubánek nemá vysokoškolské vzdelanie. \"som spokojný s týmto výberom, \" konštatoval. Ako dodal, ide o nomináciu na politickú funkciu. Povedal tiež, že na miesto riaditeľa úradu i na miesto, ktoré obsadil Ernstom nemienil vypísať výberové konanie. Na obsadenie vedúcich odboru sociálneho a zdravotníctva a odboru organizačného sa však do troch týždňov majú konať výberové konania. Bez zmeny vo vedení zostal odbor financií - vedúca Mária Holíková. Novozriadenému odboru školstva, telesnej kultúry a kultúry bude šéfovať Karol Lacko, doterajší šéf odboru školstva a telesnej kultúry.
V súčasnosti pracuje na Úrade PSK 133 ľudí. Tohoročný rozpočet je postavený na 148 pracovníkov úradu. Chudík predpokladá, že ich môže byť až 170. \"Počty budeme na zastupiteľstve riešiť neskôr, \" dodal.
 

Vyberte región