Na Deň detí sa Štrbské Pleso zmení na malú olympijskú dedinu

22.05.2013 Poprad

Vysoké Tatry 22. mája (TASR) - Prvý jún patrí dňu detí, avšak v Tatrách plánujú okrem toho aj deň pre dospelých. „Prvú júnovú sobotu sa totiž Štrbské Pleso premení na malú olympijskú dedinu a najväčším lákadlom celodenného podujatia bude tzv. Night Run. Tatry však športom a zábavou budú žiť už od piatka (31. 5.) až do nedele (2. 6.), na akcii sa objavia aj známe tváre z televíznej obrazovky a milovník našich veľhôr a viacnásobný olympijský víťaz Michal Martikán," vysvetľuje výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.
Tatranci podľa nej vsadili na istotu a organizujú podujatie športovo-zábavného charakteru, ktoré bude v podstate akousi ochutnávkou leta vo Vysokých Tatrách. „Takéto veľké podujatie sme ešte na Deň detí neorganizovali, je to aj pre nás obrovská výzva. Veríme, že po úspešných zimných podujatiach zaujmeme návštevníkov aj touto akciou, ktorá akoby rozbehla leto v Tatrách," konštatovala Maťašovská.
V piatok sa môžu návštevníci Tatier tešiť najmä na lampášový sprievod a vystúpenie kapely Zuzany Haasovej. Hlavný program na všetkých čaká v sobotu, už o 10. hodine ráno sa na Štrbskom Plese rozhorí olympijský oheň, a to vďaka šéfovi slovenského olympijského výboru Františkovi Chmelárovi, ktorému bude asistovať práve Michal Martikán. „Počas dňa je pripravený športovo-zábavný program pre celú rodinu, takže na svoje si prídu nielen deti, ale aj dospelí,“ zdôraznila Maťašovská.
Noc v znamení športu sa rozbehne o 20.00 hodine, keď je na pláne štart prvého ročníka tatranského Night Run-u. To aké to je bežať nocou okolo plesa, si možno vyskúšajú aj niektoré známe tváre z televíznej obrazovky. V nedeľu bude program pokračovať koncertom Zdenky Prednej a špeciálnou laserovou šou v popradskom akvaparku.
 

Vyberte región