Strana Úsvit začne predvolebnú kampaň v Novej Sedlici

14.05.2006 Humenné

Humenné 14. mája (TASR) - Strana Úsvit začne predvolebnú kampaň v sobotu 27. mája v najvýchodnejšej obci Slovenska v Novej Sedlici v Sninskom okrese. Rozhodl...
Humenné 14. mája (TASR) - Strana Úsvit začne predvolebnú kampaň v sobotu 27. mája v najvýchodnejšej obci Slovenska v Novej Sedlici v Sninskom okrese. Rozhodlo o tom dnes vedenie strany, ktoré rokovalo v Humennom.

Vedenie strany sa zaoberalo prípravou na parlamentné voľby, na ktorých sa Úsvit zúčastní na kandidátke ZSR. Zo 119 kandidátov má Úsvit vyše 50. V kampani sa bude najviac spoliehať na osobné stretnutia s obyvateľmi Slovenska, ktorým chce vysvetliť, že \"nie je žiadny rozdiel medzi modrým (SDKÚ) a ružovým (Smer) kapitalizmom\". \"V obidvoch prípadoch ide o vládu buržoázie, ktorá vykorisťuje pracujúcich. Budeme hovoriť aj o tom, že KSS nevyužila historickú šancu a sklamala svojich voličov, ktorí ju do parlamentu dostali, pretože jej mnohí súčasní poslanci, opäť kandidujúci do parlamentu, obrazne povedané podržali Dzurindovu vládu, \" uviedol dnes pre TASR predseda strany Úsvit a poslanec NR SR Ivan Hopta. Dodal, že ten, kto volí KSS, podporuje Dzurindu. \"Naša strana je presvedčená, že súčasné vedenie KSS je vo svojich funkciách aj vďaka tomu, že má tichú politickú podporu SDKÚ a KDH, pretože týmto stranám vyhovuje, že KSS sa stala krotkým politickým subjektom, ktorý absolútne neohrozuje politické ani ekonomické záujmy súčasných mocipánov Slovenska, \" konštatoval Hopta.
Strana Úsvit je presvedčená, že spoločne s robotníkmi zo ZRS sa dostane do parlamentu. Chce v ňom na rozdiel od KSS pôsobiť ako radikálna ľavicová strana obhajujúca predovšetkým sociálne záujmy občanov. \"Nechce byť politickou prostitútkou, ktorá za štátne finančné dotácie pre pár vyvolených obcí zapredá svoj volebný program, ako to urobila KSS, \" povedal Hopta.
 

Vyberte región