Slovenská sporiteľňa vydáva piaty Zaistený vklad

30.06.2006 Celý región

Slovenská sporiteľňa vydáva 28. júna 2006 v poradí piaty Zaistený vklad s viazanosťou na 3 roky v objeme 500 miliónov korún s garantovaným ročným výnosom 3 %...
Slovenská sporiteľňa vydáva 28. júna 2006 v poradí piaty Zaistený vklad s viazanosťou na 3 roky v objeme 500 miliónov korún s garantovaným ročným výnosom 3 % v prvom, 3 % v druhom roku a očakávaným bonusovým výnosom 16 % v treťom roku.

Nový produkt umožňuje klientom zhodnotiť ich investované prostriedky pomocou menových nástrojov finančného trhu. Zarábať budú na zhodnotení stredoeurópskych mien (slovenskej a českej koruny, poľského zlotého aj maďarského forintu) voči euru v období pred vstupom do Európskej menovej únie, a to s participáciou 240 %.  „ Pre klientov je to jedna z posledných možností ako zarobiť na pozitívnom vývoji stredoeurópskych mien pred vstupom do Európskej menovej únie, “ upozorňuje vedúci odboru klientských investícií Slovenskej sporiteľne Štefan Panenka. Pri novom Zaistenom vklade Slovenská sporiteľňa garantuje klientom minimálny výnos 3 % ročne počas prvých dvoch rokov a v treťom roku im bude vyplatený bonusový výnos. Výhodou Zaisteného vkladu je oproti iným podobným produktom aj krátka doba viazanosti. Zaistené vklady od Slovenskej sporiteľne sa tešia veľkej popularite a klienti do nich investovali v tomto roku už 2,1 mld Sk. Minimálna investícia do nového Zaisteného vkladu je 30 000 Sk, vstupný poplatok 1 % z hodnoty vkladu, predaj tohto produktu potrvá do 27. 7. 2006. Vklad je chránený Fondom ochrany vkladov a klient môže požiadať o jeho predčasné zrušenie. Analytici očakávajú, že priemerné zhodnotenie slovenskej koruny, českej koruny, poľského zlotého a maďarského forintu bude v nasledujúcom období okolo 6,5 %. Pri vynásobení 6,5 % participáciou 240 % bude očakávaný dodatočný výnos približne 16 %. To znamená, že celkové zhodnotenie investície by malo dosiahnuť za 3 roky 22 %. V prípade lepšieho zhodnotenia mien bude výnos ešte vyšší. Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. V roku 2005 získala ocenenie časopisu Euromoney Najlepšia banka na Slovensku aj ocenenie Banka roka od renomovaného týždenníka The Banker. Jej jediným akcionárom je rakúska Erste Bank – jedna z najväčších bánk v stredoeurópskom regióne podľa počtu klientov aj bilančnej sumy. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov a je jednotkou aj na trhu s úvermi. Je aktívnym účastníkom slovenského peňažného a devízového trhu. Komplexné bankové služby so zameraním na retailových klientov a malých a stredných podnikateľov poskytuje v 299 obchodných miestach a desiatich obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenska.
 

Vyberte región