Belgická firma Aspel dnes otvorila v Kežmarku nové výrobné priestory

05.07.2006 Kežmarok

Kežmarok 5. júla (TASR) - Nové výrobné priestory otvorila dnes v Kežmarku spoločnosť Aspel. \"Je to belgická firma, ktorá je zameraná na plastové výrobky, naj...
Kežmarok 5. júla (TASR) - Nové výrobné priestory otvorila dnes v Kežmarku spoločnosť Aspel. \"Je to belgická firma, ktorá je zameraná na plastové výrobky, najmä pre automobilový priemysel. V Kežmarku bude vyrábať stierače.

V súčasnosti ich produkuje niekoľko druhov. Do konca roka predpokladá vyrábať stierače pre všetky druhy vozidiel typu Seat a Škoda. Zamestnávať bude 80 až 100 ľudí. Pre mesto je to prvý krok k zníženiu nezamestnanosti, \" uviedol pre TASR kežmarský primátor Igor Šajtlava. Spresnil, že kým v roku 2003 úrad práce evidoval 1 512 nezamestnaných Kežmarčanov, v súčasnosti je ich 1 080.
\"Využívame technológiu vstrekovania do foriem a vyrábame malé a stredné výlisky zvlášť pre automobilový a elektrotechnický priemysel, \" priblížil generálny riaditeľ spoločnosti Aspel Slovakia, s.r.o. , v Kežmarku Igor Vraniak. Dodal, že v súčasnosti zamestnávajú 65 ľudí. V nadväznosti na plánované rozširovanie výroby pribudne v priebehu roka 20 nových pracovných miest.
Mesto Kežmarok pripravuje podmienky pre vstup ďalších investorov. Ako konštatoval primátor, približne pred mesiacom sa im podarilo odkúpiť pozemky a získať tak 20-hektárovú plochu na prípravu novej priemyselnej zóny.
 

Vyberte región