Mesto Kežmarok pripravuje podmienky pre ďalších investorov

06.07.2006 Kežmarok

Kežmarok 6. júla (TASR) - Prilákať nových investorov a vytvoriť ďalšie pracovné miesta pre občanov Kežmarku a okolia chce magistrát vybudovaním priemyselnej ...
Kežmarok 6. júla (TASR) - Prilákať nových investorov a vytvoriť ďalšie pracovné miesta pre občanov Kežmarku a okolia chce magistrát vybudovaním priemyselnej zóny v okrajovej časti mesta.

\" Máme pripravených 20 hektárov. Podarilo sa nám ich odkúpiť od majiteľa približne pred mesiacom, takže s vlastníctvom pozemkov nie sú žiadne problémy, \" uviedol pre TASR primátor Kežmarku Igor Šajtlava. Dodal, že minulý týždeň podpísal zmluvu s ministrom hospodárstva. Na prípravu priemyselného parku alebo priemyselnej zóny má mesto potvrdených 82 miliónov Sk.
\"Projektovú dokumentáciu už máme hotovú, časť veci ešte dokončujeme. Stavebné povolenie by sme mali vybaviť do jedného, prípadne dvoch mesiacov. Následne okamžite začneme pripravovať tento priestor pre budúcich investorov. Rozbehneme výstavbu čistiarne odpadových vôd, kanalizácie, prípojky vodovodu do objektu Pradiarne a ďalších sietí, \" konkretizoval Šajtlava.
Priemyselná zóna bude situovaná za Pradiarňou smerom ku kaštieľu v Strážkach. \"Máme už pripravenú aj firmu, ktorá začne pravdepodobne na jeseň s výstavbou výrobnej haly. Ide o francúzsku firmu Treves, ktorá zamestná 300 až 400 ľudí. V Kežmarku pôsobí od augusta minulého roku, vyrába opierky do automobilov a plánuje rozšíriť výrobu o sedačky. Na plný výkon by mala ísť už v roku 2008. \"
Záujem o vstup do priemyselnej zóny v Kežmarku prejavili aj ďalší zahraniční investori napríklad z Talianska a Belgicka. Presnejšie informácie primátor zatiaľ nechcel prezradiť. Doplnil, že o odkúpenie asi 15 000 m2 v pripravovanej priemyselnej zóne požiadala zatiaľ ústne aj firma Hengstler, ktorá už v Kežmarku pôsobí a plánuje rozšíriť svoje výrobné objekty.
 

Vyberte región