Do projektu čistenia životného prostredia v povodí Ondavy sa zapojilo osem obcí

12.07.2006 Celý región

Hencovce/Vranov nad Topľou 12. júla (TASR) - Vyčistiť životné prostredie v povodí Ondavy vo Vranovskom okrese je cieľom ôsmich obcí, ktoré realizujú projekt ...
Hencovce/Vranov nad Topľou 12. júla (TASR) - Vyčistiť životné prostredie v povodí Ondavy vo Vranovskom okrese je cieľom ôsmich obcí, ktoré realizujú projekt zameraný na ochranu prírody a rozvoj turistickej infraštruktúry.

Celkové náklady projektu predstavujú zhruba 600 tisíc korún. Financie budú využité na vyčistenie brehov a okolia spomínaného vodného toku, vybudovanie oddychových zón, výstavbu altánkov, ohnísk a lavičiek. \"V našich obciach chceme odstrániť ešte stále sa vyskytujúce divoké skládky, prebudiť u ľudí povedomie, že čistá krajina je zdravá krajina, \" uviedla dnes pre TASR starostka obce Hencovce Iveta Dupaľová. Dodala, že aj keď sa separovaným zberom situácia v súvislosti s odpadmi a divokými skládkami podstatne zlepšila, nedostatky sa stále vyskytujú a \"prevencia je namieste\". Do projektu, ktorý má byť ukončený do septembra, sa zapojí nielen domáce obyvateľstvo, ale v rámci cezhraničnej spolupráce aj poľská mládež vo veku od 15 do 25 rokov.
Obce zapojené do projektu sa nachádzajú v blízkosti zrúcanín stredovekého hradu Čičva, ktorý navštevujú domáci, ale aj zahraniční rekreanti smerujúci na neďalekú Domašu. \"Na základe minuloročného projektu v objeme 30 tisíc eur, do ktorého sa zapojilo sedem obcí regiónu, sme pre návštevníkov Domaše pripravili orientačné tabule, altánky, bulletiny a pod. Vyplatilo sa, návštevnosť lokalít stúpla a čo je najpodstatnejšie, rekreanti si to pochvaľujú, \" doplnila Dupaľová.
 

Vyberte región