Dnes má meniny Tichomír

22.08.2006 Celý región

Mužské meno Tichomír má slovanský pôvod a v preklade znamená \"tichý mier (svet)\". Na našom území nositeľov tohto mena registrujeme málokedy. Oslovujeme ich T...
Mužské meno Tichomír má slovanský pôvod a v preklade znamená \"tichý mier (svet)\". Na našom území nositeľov tohto mena registrujeme málokedy. Oslovujeme ich Timi, Timko, Miro. Meniny majú 22. augusta.

Tichomírovia sú ťažko čitateľní \"tajnostkári\", veľakrát im nerozumejú ani ich blízki. Sú iba málo ovplyvniteľní a niekedy skeptickí. Už ako študenti sú disciplinovaní a učia sa s veľkým vypätím. V zamestnaní dosahujú pozoruhodné objavy, a tak sa uplatnia sa ako lekári, výskumníci, technici či inžinieri. Na spoločenských podujatiach uprednostňujú rozhovory v malej skupinke známych. Ich zdravie je znamenité, rovnako ako vitalita. Veľmi dobre odolávajú únave, sú schopní pracovať dlho do noci. Z jedálneho lístka by mali vylúčiť mastné jedlá a znížiť príjem cukru. Ovplyvňuje ich planéta Mesiac. Šťastné farby Tichomíra sú biela a svetlozelená. Ochranné rastliny rumanček, jazmín a medovka, ochranné kamene nefrit, perla a rubín.
(TASR)
 

Vyberte región