Dnes má meniny Martina

09.09.2006 Celý región

Ženské meno Martina má latinský pôvod a v preklade znamená \"zasvätená rímskemu bohu vojny Martovi\", \"bojovná\". Nositeľky tohto mena oslovujeme Martinka, Maťa...
Ženské meno Martina má latinský pôvod a v preklade znamená \"zasvätená rímskemu bohu vojny Martovi\", \"bojovná\". Nositeľky tohto mena oslovujeme Martinka, Maťa, Maťka, Tinka.

Na Slovensku patrí medzi bežne zaužívané. Martiny, ktoré oslavujú meniny 9. septembra, sú sympatické a elegantné dámy, ktoré sa vyjadrujú skutkami. Martiny neúspechy veľmi nerozrušia. Majú sklon potláčať city a nedajú sa ľahko ovplyvniť. Sú dobré študentky, aj keď sa s obľubou s vyučujúcimi škriepia. Výber povolania je pre Martiny jasný, priťahujú ich tie, pri ktorých možno zadávať úlohy a riadiť iných. Zdravie majú priemerné. Prospeje im vyvážená životospráva a dostatok spánku. Do svojho jedálneho lístka by mali zaradiť hlavne ryby, neúdené syry, uhorky a orechy. Ovplyvňujú ich planéty Jupiter a Neptún. Šťastné farby týchto žien sú modrozelená a biela. Ochranné rastliny skorocel a ruža, kamene akvamarín, ametyst a smaragd.
(TASR)
 

Vyberte región