Súčasný primátor Popradu Anton Danko bude opätovne kandidovať

12.09.2006 Poprad

Poprad 12. septembra (TASR) - Rozhodnutie opätovne kandidovať na post primátora vyše 50-tisícového Popradu dnes oficiálne oznámil súčasný primátor mesta Anto...
Poprad 12. septembra (TASR) - Rozhodnutie opätovne kandidovať na post primátora vyše 50-tisícového Popradu dnes oficiálne oznámil súčasný primátor mesta Anton Danko.

Uchádzať sa o priazeň voličov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách bude s podporou štyroch parlamentných strán a Hnutia za demokraciu (HZD). Z koaličných strán podporuje opätovnú kandidatúru Danka Smer-Sociálna demokracia (SMER-SD), Ľudová strana-Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS), z opozičných Slovenská demokratická a kresťanská únia - Demokratická strana (SDKÚ-DS) a Kresťansko-demokratické hnutie (KDH).
\"Spočiatku sme uvažovali o vlastnom kandidátovi, ale keď pán Danko oznámil, že má záujem kandidovať, nebolo problémom v našej organizácii a ani ja som nemal problém, keďže pána Danka poznám ako čestného a dynamického, rozhodnúť v jeho prospech, \" uviedol predseda Krajskej organizácie SMER-SD v Prešove a poslanec Národnej rady SR Stanislav Kubánek.
Rozvoj mesta pod primátorskou taktovkou Antona Danka bol hlavným dôvodom podpory jeho opätovnej kandidatúry aj pre ostatné tri strany. Popradský primátor pre TASR uviedol: \"Myslím si, že druhé volebné obdobie je prirodzeným vyústením prvého a jeho pokračovaním. Za ďalšie štyri roky by som chcel dokončiť všetko, čo som si predsavzal a pevne verím, že sa mi to podarí\". Za najväčší úspech končiaceho sa volebného obdobia označil zmenu filozofie pracovníkov mestského úradu, ktorí majú slúžiť občanom. Z investičných aktivít spomenul rekonštrukciu kruhového objazdu, Velického námestia, výstavbu viacúčelovej haly i cyklistického chodníka.
Nový volebný program chce zverejniť neskôr, o jeho prioritách zatiaľ nechcel hovoriť.
 

Vyberte región