Gašparovič: Slovensko sa bude správať ako tolerantné a demokratické

15.09.2006 Humenné

Košice/Humenné 14. septembra (TASR) - Prezident republiky Ivan Gašparovič je presvedčený, že Slovensko, ktoré v posledných dňoch označovali v zahraničí ako n...
Košice/Humenné 14. septembra (TASR) - Prezident republiky Ivan Gašparovič je presvedčený, že Slovensko, ktoré v posledných dňoch označovali v zahraničí ako netolerantné, sa bude správať vo svojich pozíciách ako tolerantné, demokratické a hodné členstva vo všetkých nadštátnych a nadnárodných inštitúciách.

Gašparovič to uviedol dnes pre TASR počas pracovného výjazdu v Humennom, kde prevzal čestné občianstvo mesta a ocenil jeho príkladne národnostné a konfesijné spolunažívanie.
K prípadu nitrianskej študentky Hedvigy M. , ktorá mala byť obeťou národnostne motivovaného brutálneho útoku, ale polícia vyšetrovania zastavila s tým, že skutok sa nestal, poznamenal, že v súčasnej dobe to už nie je vec politikov. \"Rozhodnutie príslušných inštitúcií, polície, prokuratúry a súdov do budúcna je ich rozhodnutím a oni sa musia riadiť len podľa zákona a nie podľa politických výrokov, \" zdôraznil prezident.
Gašparovič podľa vlastných slov verí v objektívnosť a pravdu, ktorá sa v tomto prípade ukáže. Je tu ešte odvolacie konanie, ktoré poškodená môže využiť, pripomenul.
 

Vyberte región