Buban a Fekete sa zúčastňujú na plenéri prešovskej Galérie Átrium

24.09.2006 Prešov

Prešov 24. septembra (TASR) - Dvaja výtvarníci strednej generácie s koreňmi na východe Slovenska Stano Buban a Ján Fekete sa zúčastňujú na týždennom plenéri, ...
Prešov 24. septembra (TASR) - Dvaja výtvarníci strednej generácie s koreňmi na východe Slovenska Stano Buban a Ján Fekete sa zúčastňujú na týždennom plenéri, ktorý organizuje Galéria Átrium v Prešove. Akcia sa začala v piatok 22. septembra a skončí výstavou vo štvrtok 28. septembra.

Obidvaja umelci študovali na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a venujú sa ateliérovej tvorbe. Počas plenéra tvoria v jednom ateliéri, ktorý pre nich prenajala Galéria Átrium. Navyše umožňuje záujemcom o tvorbu umelcov návštevu v ateliéri.
Buban, rodák zo Sečoviec, a Fekete, narodený v Buzici, patria k progresívnym slovenským maliarom, využívajú modernistické prvky. Fekete žije a tvorí vo Viedni, štúdium si rozšíril aj na univerzitách v Rakúsku a Nemecku.
Ako dnes TASR informoval riaditeľ súkromnej Galérie Átrium Stanislav Šalko, je to v poradí tohoročný tretí plenér. Na predchádzajúcich sa zúčastnili aj zahraniční tvorcovia, najpočetnejšia skupina bola zo Zakarpatskej oblasti Ukrajiny. Pre galériu zanechali po jednom výtvarnom diele.
 

Vyberte región