Humenská SAD zaznamenala v 1.polroku v prímestskej doprave stratu vyše 12 mil.Sk

24.10.2006 Humenné

Humenné 24. októbra (TASR) - Vyše 12 miliónov Sk predstavuje strata, ktorá vznikla v 1. polroku tohto roka akciovej spoločnosti SAD Humenné v prímestskej aut...
Humenné 24. októbra (TASR) - Vyše 12 miliónov Sk predstavuje strata, ktorá vznikla v 1. polroku tohto roka akciovej spoločnosti SAD Humenné v prímestskej autobusovej doprave.

Objem výkonov v spomínanej doprave na tento rok je dohodnutý v Zmluve o výkone vo verejnom záujem. \"Zo strany objednávateľa, ktorým je Vyšší územný celok (VÚC) Prešov, je prísľub na dofinancovanie uvedenej straty, \" uviedol dnes pre TASR riaditeľ humenskej SAD Jozef Lacký. V prípade, že VÚC nezníži objem výkonov a dorovná spomínanú stratu, v humenskej SAD nedôjde k redukcii spojov.
Podľa Lackého objem výkonov (km) na budúci rok nie je zatiaľ zadefinovaný a Cestovné poriadky na rok 2007 sú v štádiu prípravy.
SAD, a. s. , Humenné uskutočňuje ročne 441 414 spojov na svojich prímestských autobusových linkách. Prepraví nimi ročne zhruba 14 miliónov osôb. Priemerný vek 200 autobusov je 15 rokov. Obnova vozidlového parku sa robí hlavne generálnymi opravami autobusov.
 

Vyberte región