Pripravované Tatranské Vianoce prinesú pätnásť programov

14.11.2006 Poprad

Vysoké Tatry 13. novembra (TASR) - Sériu pätnástich podujatí pod spoločným názvom Tatranské Vianoce pripravuje mesto Vysoké Tatry na posledný mesiac roka.
Primátor Ján Mokoš dnes informoval, že ide o prvý ročník takto koncipovanej programovej ponuky, ktorý sa začne 5. a 6. decembra príchodom Mikuláša a vyvrcholí detským Silvestrom na Štrbskom Plese.
\"Seriál má názov Tatranské Vianoce. Je venovaný domácim obyvateľom i návštevníkom Vysokých Tatier, ktorých je tu naozaj veľmi veľa, zvlášť v čase od 22. do 31. decembra. Budú si môcť vybrať z programových ponúk - dve tretiny podujatí, čiže desať, je veľkých exteriérových a ostávajúcich päť je interiérových. Všetky sa budú konať v hlavných strediskách, teda v Tatranskej Lomnici, Smokovcoch a na Štrbskom Plese, \" spresnil pre TASR vedúci oddelenia kultúry a športu Mestského úradu Vysoké Tatry Ján Bendík.
Z \"exteriérových\" podujatí spomenul oficiálne otvorenie zimnej sezóny 9. decembra na Štrbskom Plese, kde budú preteky detí v zjazdovom lyžovaní a v areáli FIS kultúrny program nazvaný \"Ahoj, zima! \". Dostatok zábavy sľubujú aj \"Vianoce pri lanovke\" 23. decembra dopoludnia v údolnej stanici lanovky v Tatranskej Lomnici a \"Vianoce pri jazere\" v ten istý deň popoludní na Štrbskom Plese.
Sériu programov doplnia vianočné koncerty, filmové predstavenia, divadlo pre deti a cieľom organizátorov je pripraviť pre vianočných návštevníkov Štrbského Plesa aj polnočnú sv. omšu \"pod oblohou\" - v altánku pod liečebným domom Solisko.
 

Vyberte región