Záver týždňa vo Vysokých Tatrách bude v znamení Horalfestu

14.11.2006 Poprad

Vysoké Tatry 13. novembra (TASR) - Prvý ročník Horalfestu, na ktorom sa predstavia tatranskí amatérski tvorcovia filmov, fotografií a literárnych prác, bude ...
Vysoké Tatry 13. novembra (TASR) - Prvý ročník Horalfestu, na ktorom sa predstavia tatranskí amatérski tvorcovia filmov, fotografií a literárnych prác, bude vo Vysokých Tatrách 17. a 18. novembra.

Stanislav Klaučo z Horského internetového klubu dnes informoval, že sa naň prihlásilo vyše 90 autorov. Spresnil, že Horalfest 2006 nadväzuje na vlaňajší nultý ročník tohto festivalu o horách, ktorý sa konal v Tatrách taktiež na konci novembra.
Na otázku TASR o tematickom zameraní prác a podmienkach kladených na autorov, Klaučo odpovedal, že \"spoločnou podmienkou pre všetky práce bola horská tematika. Vo fotografii boli tri podkategórie, teda detail, horská krajina a športová alebo človek v horách. Každý z autorov mohol dodať po tri fotografie z každej kategórie\".
Spresnil, že kým vlani mali v literárnej kategórii štyri práce, v tomto roku je ich desaťkrát viac. Počet filmov sa zvýšil na pätnásť, čo je dvojnásobok oproti vlaňajšku a vzrástol aj počet fotografov-amatérov, ktorí sa prihlásili do súťaže.
Horalfest 2006 slávnostne otvoria v piatok 17. novembra o 18.30 hodine v Kongresovom centre Kúpele a.s. , Nový Smokovec. Výsledky vyhlásia v sobotu o 21. hodine.
Organizátormi sú Horský internetový klub, prevádzkovateľ internetovej stránky www.hory.sk a mesto Vysoké Tatry, ktoré prispelo sumou 100 tisíc korún. Celkové náklady sú 370 tisíc korún. Súčasťou Horalfestu bude benefičná aukcia diel tatranských fotografov.
 

Vyberte región