V Prešovskom kraji realizujú projekt na aktivizáciu prvovoličov

17.11.2006 Prešov

Prešov 16. novembra (TASR) - Na aktivizáciu prvovoličov je zameraný projekt Konajme lokálne - myslime globálne, ktorý realizuje občianske združenie Študentsk...
Prešov 16. novembra (TASR) - Na aktivizáciu prvovoličov je zameraný projekt Konajme lokálne - myslime globálne, ktorý realizuje občianske združenie Študentská spoločnosť pre politické vedy a Rada mládeže Prešovského kraja za podpory Nadácie otvorenej spoločnosti (NOS) – Open Society Foundation.

Jedným z jeho výstupov je vydanie príručky Samo sa to nespraví, ktorej hlavným cieľom je podať mladým ľuďom – prvovoličom základné informácie o význame a fungovaní miestnej samosprávy na Slovensku a motivovať ich k účasti na tohtoročných komunálnych voľbách.
Lídri oboch organizácií Ladislav Šándor a Ľuboš Marcinek prezentovali brožúrku na dnešnej tlačovej konferencii v Prešove.
Podľa Marcinka je hlavným cieľom všetkých aktivít v projekte zaktivizovať mladých ľudí k účasti na komunálnych voľbách. Okrem vydania brožúrky je hlavnou projektovou aktivitou zorganizovanie diskusných fór s kandidátmi na primátorov predovšetkým v okresných mestách Prešovského kraja. Dnes mali potvrdené, že sa v týždni od 20. novembra uskutočnia v Humennom, Snine, Bardejove a v Prešove. Kandidáti by mali odpovedať na otázky mladých ľudí najmä o predstavách svojej podpory mládežníckej politike. Nazývajú sa Talkshow bez kravát. Okrem toho budú v projekte skúmať volebnú mienku prvovoličov, teda osôb vo veku od 18 do 21 rokov. Projekt trvá od tohoročného augusta do budúcoročného januára.
Príručku napísal politológ Michal Kaliňák, hovorca Mestského úradu v Prešove.
 

Vyberte región