Lídri SDKÚ - DS a KDH prišli podporiť kandidáta za primátora Prešova Polačka

27.11.2006 Prešov

Prešov 27. novembra (TASR) - Kandidát koalície SDKÚ - DS a KDH za primátora Prešova Jozef Polačko má všetky predpoklady, aby bol dobrým primátorom. Na dnešno...
Prešov 27. novembra (TASR) - Kandidát koalície SDKÚ - DS a KDH za primátora Prešova Jozef Polačko má všetky predpoklady, aby bol dobrým primátorom. Na dnešnom stretnutí s novinármi v Prešove sa na tom zhodli predsedovia SDKÚ - DS a KDH Mikuláš Dzurinda a Pavol Hrušovský. Obaja prišli podporiť Polačka.

V súčasnosti 48-ročný Polačko bol za KDH poslancom Slovenskej národnej rady, poslancom mesta Prešov a od roku 2005 je členom zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja ako člen SDKÚ - DS. Okrem toho bol prvým ponovembrovým prednostom Okresného úradu v Prešove a od roku 1998 do tohto roku vykonával funkciu prednostu Krajského úradu v Prešove. Obaja lídri strán ocenili jeho pôsobenie vo verejných funkciách. \"Polačko má skúsenosti, kontakty, prehľad, \" pochvalne sa vyjadril Dzurinda. V Polačkovej osobe \"je šanca na nový impulz\" k rozvoju Prešova. Predsedu SDKÚ - DS tiež potešilo, že obe strany sa vedeli v Prešove dohodnúť na spoločnom kandidátovi.
V treťom najväčšom meste Slovenska súperí o kreslo primátora deväť kandidátov, z toho piati nezávislí. Predpokladá sa, že najväčší súboj bude medzi Polačkom a Milanom Benčom, nezávislým kandidátom.
 

Vyberte región