Predseda ZMOS: Čakajú nás regionálne snemy

03.12.2006 Poprad

Štrba 3. decembra (TASR) - Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora na margo komunálnych volieb pre TASR konštatoval, že by privítal vy...
Štrba 3. decembra (TASR) - Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora na margo komunálnych volieb pre TASR konštatoval, že by privítal vyššiu účasť. Pripomenul, že zmeny na postoch primátorov a starostov sa premietnu aj do činnosti orgánov samosprávy.

Novembrová Rada ZMOS rozhodla o zvolaní Snemu ZMOS na 25. a 26. apríl 2007. \"Bude sa konať v Inchebe, bude to volebný snem. Uskutočnia sa voľby predsedu a kontrolnej komisie s uplatnením váhového hlasovania, to znamená, že obce a mestá budú disponovať rovnakou silou hlasov, aby nedošlo k prehlasovaniu menšiny väčšinou, \" konštatoval Sýkora.
\"Príprava snemu bude rezonovať aj na snemoch 56 regionálnych združení v mesiacoch január a február, \" uviedol predseda ZMOS. Dodal, že regionálne združenia si zvolia nové vedenia. Prvé povolebné zasadanie Rady ZMOS sa bude konať začiatkom marca.
 

Vyberte región