Unex,a.s., Uničov ukočil podpisovanie zmlúv o postúpení pohľadávok v Snine

07.12.2006 Snina

Snina 7. decembra (TASR) - Zástupcovia moravskej strojársko-metalurgickej spoločnosti UNEX, a. s, Uničov v priebehu troch uplynulých dní uzatvorili zmluvy o ...
Snina 7. decembra (TASR) - Zástupcovia moravskej strojársko-metalurgickej spoločnosti UNEX, a. s, Uničov v priebehu troch uplynulých dní uzatvorili zmluvy o postúpení pohľadávok so zhruba 70 až 80 % z 385 pracovníkov bývalého Vihorlatu. Tie predstavujú nevyplatené mzdy a odstupné vo výške približne 25 miliónov Sk.

\"Oproti pôvodnému zámeru to bol rýchlejší postup. Odchýlka od dohody spred zhruba dvoch týždňov je v tom, že zamestnanci dostanú 10-tisícové splátky na účty nie v hotovosti, pretože tá robí cezhraničný problém, \" uviedol dnes pre TASR predseda OZ Metalurg František Cenkner. Dodal, že finančné prostriedky zašle firma ihneď na účty zamestnancov.
S rozbehom výroby orientovanej na ťažké strojárstvo v zatiaľ prenajatých priestoroch spomínaného podniku začne Unex v polovici marca alebo začiatkom apríla. V prvej fáze zaškolí vo svojej firme v Uničove približne 50 pracovníkov, ktorí potom budú zaškoľovať na miestnej pôde ďalších. Tí odídu do moravského Unexu začiatkom januára budúceho roka. Vedenie firmy deklarovalo, že výrobu rozbehne zatiaľ v prenajatých halách - lisy a žeriavy, ktoré pravdepodobne odkúpi po spriehľadnení majetkových vzťahov. Podľa Cenknera objem výroby by sa mal v budúcom roku pohybovať v rozpätí od 350 miliónov do jednej miliardy Sk. \"Realita môže byť niekde uprostred, úmerne k tomu bude narastať aj počet zamestnancov, \" doplnil Cenkner.
Skupina Unex je svetovo uznávaným výrobcom v odbore ťažkého strojárstva a partnerom radu svetových priemyselných kooperácií. Špecializuje sa na vývoj, výrobu, montáž a modernizáciu kolesových rýpadiel pre ťažbu nerastných surovín. K jej produkcii patria tiež oceľové konštrukcie - od výroby mostov, žeriavov, výrobných a športových hál a pod.
Väčšinu svojej produkcie exportuje Unex popredným firmám do celého sveta. Hlavným akcionárom Unexu je spoločnosť ARCADA Capital.
 

Vyberte región